Keystone logo
Zhongnan University of Economics and Law - MBA School

Zhongnan University of Economics and Law - MBA School

Zhongnan University of Economics and Law - MBA School

מבוא

הקדמה קצרה של ZUEL

אוניברסיטת Zhongnan של כלכלה ומשפט, אוניברסיטה של ​​מדעי רוח וחברה עם כלכלה, ניהול ומשפטים כשלוש דיסציפלינות הליבה שלה, בתיאום עם חמש דיסציפלינות אחרות, כוללים ספרות, היסטוריה, פילוסופיה, מדע והנדסה, היא מוסד להשכלה גבוהה ישירות תחת משרד החינוך ואחת מהאוניברסיטאות בחסות "הפרויקט 211", כמו גם אחת אוניברסיטאות מפתח של Advantage "985 פרויקט" משמעת חדשנות פלטפורמה. יש שני קמפוסים האוניברסיטה-קמפוס דרום האגם וקמפוס Shouyi, עם ההוויה לשעבר הממוקמת ליד דרום האגם היפה והאחרון בסמוך לאתר ההיסטורי המפורסם של העיר ווהאן, הצהוב קריין המגדל.

(1) היסטורי בסיס מוצק

קודמו של המוסד, אוניברסיטת Zhongyuan, נוסד על ידי Zhongyuan הלשכה של הוועד המרכזי של המפלגה הקומוניסטית של סין עם דנג שיאופינג כמזכיר הראשון והמזכיר השני צ'ן יי כמנהל הוועדה המכינה. בשנת 1953, במהלך הארגון מחדש של מוסדות לאומיים להשכלה גבוהה, Zhongnan המכון לכספים וכלכלה וZhongnan מכון לפוליטיקה והחוק הוקמו בהתאמה, המבוססים על המכון לכספים והכלכלה והמכון לפוליטיקה והמשפטים באוניברסיטת Zhongyuan, שילוב תוכניות של כלכלה וניהול ומחלקות לפוליטיקה ומשפטים באוניברסיטת סאן יאט-סן, אוניברסיטת ג'ינאן, אוניברסיטת גואנגשי, אוניברסיטת הונאן, אוניברסיטת הנאן וכו 'בששת המחוזות של דרום סין המרכזית. בשנת 1958, Zhongnan מכון לכספים וכלכלה, Zhongnan מכון לפוליטיקה וחוק, בית הספר להדרכה "צוותות Zhongnan הפוליטיות ומחלקה למשפטים באוניברסיטה ווהאן שולב אוניברסיטת הוביי. בשנת 1971 אוניברסיטת הוביי הייתה שם כבית הספר מקצועי הוביי לכספים וכלכלה.

בJan.1978, בית הספר הנ"ל היה השם כהוביי מכון לכספים וכלכלה באישור הממשלה הוביי המחוזי והוא נכלל ברשימה של המנה הראשונה של מוסדות להשכלה גבוהים אשר הוסמכו להירשם לתואר ראשון וpostgraduates ארצי. בחודש ינואר של שינה 1979, באישור מועצת המדינה, הוביי המכון לכספים והכלכלה הושם תחת פיקוחו של שתי במשרד האוצר והוביי, עם לשעבר לוקחים את ההובלה. בחודש דצמבר של שינה 1984, המבוסס על המחלקה למשפטים של הוביי מכון לכספים וכלכלה, Zhongnan מכון לפוליטיקה והחוק שוחזר תחת הנהגתו של משרד המשפטים. בחודש ספטמבר 1985, הוביי מכון לכספים והכלכלה היה שם אוניברסיטת Zhongnan לכספים וכלכלה. דנג שיאופינג כתב את שמה של האוניברסיטה באדם. בחודש פברואר של שינה 2000, לאחר האישור על ידי מועצת המדינה של סין, אוניברסיטת Zhongnan לכספים וכלכלה וZhongnan המכון לפוליטיקה והחוק מוזג לתוך אוניברסיטת אחת-Zhongnan של כלכלה ומשפט, שנוסדה באופן רשמי ב -26 במאי 2000. לפרטים, עיין באיור 2-1 פיתוח ZUEL. מאז המיזוג, המכון הגיע להישגים גדולים בתשתיות, סגל, מחקר ושירות לחברה. בחודש ספטמבר 2005, ZUEL הפך לאחד מהאוניברסיטאות בחסות "הפרויקט 211". בחודש אוקטובר 2012, משרד החינוך, משרד האוצר, והוביי הממשלה המחוזית חתמו במשותף על הסכם לשיתוף-לבנות באוניברסיטה.

(2) הפקולטה צוות מאוד מוסמך

האוניברסיטה מורכבת של 20 בתי ספר, כגון בית הספר למנהל עסקים, בית הספר לכלכלה, בית הספר למנהל עסקים, בית הספר לחשבונאות (כולל מרכז MPAcc), בית הספר האוצר והמיסוי, בית הספר האוצר, בית הספר ל חוק, ובית הספר למנהל ציבורי (כולל מרכז MPA), וכו ' יש לו יותר מ -20 איברים מנהליים, כגון משרד האוניברסיטה, משרד המשאבים אנוש, משרד לפיתוח ותכנון, משרד לענייני הוראה, משרד המחקר המדעי, משרד התקשורת הבינלאומי, האוצר ומשרד חשב, משרד מנהל המידע , לוגיסטיקת המשרד, משרד תכנון קריירה ההדרכה, וכו ' כמו כן, יש יותר מ -10 איברים תחת ההנהגה הישירה שלה, כגון הספרייה, משרד קובץ המינהל, מרכז ההוראה הניסויית של כלכלה וניהול, המשפטים ניסויי מרכז הוראה, וכו '

יש הוראה במשרה מלאה וסגל מנהלי של 2,600 חברים בZUEL, כולל 1,600 מורים, מתוכם יש יותר מ -200 פרופסורים, 500 פרופסורים חברים ו -160 מפקחי דוקטורט. יש קבוצה של מלומדים, שזכו ליוקרה בעולם האקדמי של מדעי הרוח ומדעי חברה הן בבית ובחו"ל. בקבוצה זו, יש פרופסור אחד שהוא בCheung Kong חוקרי תכנית ותשע עשרה פרופסורים שנמצאים בצ'ו טיאן חוקרי התכנית. ארבעים ושבעה מורים נהנים מקצבאות מיוחדות ממועצת המדינה, ואילו שלוש עשרה מורים אחרים ליהנות ממענקים ממשלתיים מיוחדים ממחוז הוביי, ושלושים ושניים מורים זכו בתואר של "מומחים צעירים של מחוז הוביי עם תרומות בולטות". מאז תכנית החומש העשירית, זכו שני מורים כ" מורים צעירים מצוינים "על ידי משרד החינוך; תשעה מורים כבר במורים הצעירים לסיוע התכנית, בחסות משרד החינוך; עשרים וארבעה מורים היו בכישרונות מצוינים New Century סיוע התכנית של משרד החינוך; ארבעה מורים היו חברים של כשרונות New Century מאה אלף-עשר-אלף פרויקט של סין; מורה אחד כבר בצלב-Century 111 כשרונות הפרויקט של מחוז הוביי; ושלושים מורים היו חברי פרויקט כשרונות New Century הרמה גבוהה של מחוז הוביי. מאז השינה 2000, יותר מ -800 פרויקטים של מחקר מרכזיים במדינה וברמה מחוזית כבר נעשו על ידי חברי סגל ZUEL, ביניהם 200 היו פרויקטים הלאומיים למדעי החברה הקרן, לאומית למדעי טבע הקרן ופרויקטים מרכזיים של משרד החינוך; ו -600 היו בחסות משרד החינוך, משרד האוצר ומשרד המשפטים. יותר מ -20,000 ממצאי מחקר הושגו, כוללים מעל 900 מונוגרפיות, מעל 1000 ספרי לימוד, ומעל 17,000 תזות, מתוכם מעל 600 פורסמו במדינות זרות.

(3) מערכת חינוך שלמה

יש ZUEL יותר מ -20,000 סטודנטים לתואר ראשון במשרה מלאה, יותר מ -6,000 פוסט-בוגרים, 900 דוקטורנטים ו9,000 תלמידי חינוך מבוגרים, ונרשם יותר מ -400 סטודנטים מחו"ל בכל שנה גם כן. הוא מתגאה שלוש דיסציפלינות ליבה, כלומר כלכלה, חוק, וניהול. שילוב משמעת, דיסציפלינות תחרותיות, מגמות באיכות, קורסי דגל, ספרי לימוד משוכללים, ומסוגלים מורים משולבים כדי ליצור מערכת חינוך צליל. עד עכשיו, ZUEL כבר בתכנית הניסיונית לחדשנות "התואר הראשון במשך שלוש שנים.

(4) איכות הוראה מצוינת

האוניברסיטה מייחסת חשיבות רבה לאיכות הוראה. היא מעצבת את הפילוסופיה החינוך שמציעה "הוראה מונחה סטודנט", "סך בקרת איכות", "תחרותיות מיוחד", ו- "פיתוח מתואם" על ידי הקפדה על העיקרון של "כשרון-הטיפוח ראשון". בינתיים זה מדגיש את היתרונות שלה בטיפוח כשרונות של "חדשני, משולב, ובינלאומי". לדוגמא, האוניברסיטה מספקת לתלמידים את הקורסים הבאים שמייצגים תכונות שלה ייחודיות, האנגלית של חוק, עיתונות של חוק, עיתונות לכלכלה, חשבונאות השיפוטית, כלכלי אתיקה, כלכלה של חוק, חקירות כלכליות, עד כמה שם. כמו כן, יזמו ארצי שלוש compulsories הבא הציבורי: "יסודות הכלכלה", "יסודות המשפט", ו" יסודות הניהול "כדי לדחוף קדימה אינטגרציה ומיזוג של שלוש דיסציפלינות המפתח שלה. כאחד מהבסיסים הגדולים ביותר לטיפוח כשרונות כלכליים ופיננסיים, האוניברסיטה ירשה ונשאה על המסורות היפות שלה והמשיכה ברפורמה יותר ממחצית המאה האחרונה, ובכך מעצבת את הרעיון של "ריצת חינוך כיתה א 'עם מאפיינים ייחודיים" והמצב של כשרון טיפוח בהתאם. כתוצאה מכך, את התחרותיות הליבה של תלמידים היא מושחזת. שיעור התעסוקה של סטודנטים שומר ראש דירוג ארצי עם עבודות של דרגות גבוהות יותר.

(5) לשירותים חברתיים פעילים

עם התמדה בשילוב מחקר מדעי עם הבנייה של מודרניזציה, ZUEL נותן משחק מלא לשלוש פונקציות, כלומר פונקצית הדרכתו של מדעי פילוסופיה וחברתיים, ייעוץ פונקציה של הרבה עבודות מחקר, ותפקוד שירות המוצע על ידי חברי סגל. ZUEL גיבש האסטרטגיה של "Double-אורינטציה" (כלומר מרדף של הישגים תיאורטי במחקר בסיסי וקידום בעולם האמיתי במחקר יישומים) והקונספט של "חזון הלאומי עם דגש הוביי, השתתפות פעילה עם תכונות ייחודיות". מונחה על ידי האסטרטגיה, ZUEL, מנצל דיסציפלינות החוב שלה, שואף לבנות את צוות חשיבה בתחום כספים והחוק, ליצור לוגו שירות אינטלקטואלי תואם את האסטרטגיה הלאומית של "עלייתו של מרכז סין" במאה ה -21 ". כתוצאה מכך, ZUEL יהיה סוף סוף יאפשר עצמו להציע תמיכה רוחני רבת ​​עוצמה לקידום אסטרטגיה הלאומית קניין רוחני, הבנייה של החוק ופיתוחו של המשק.

(6) פיתוח מהיר יותר של בינאום.

בחילופים אקדמיים בינלאומיים, ZUEL פיתח בעולם יחסי מחקר וחילופים האקדמיים של שיתוף פעולה עם האוניברסיטאות ומכוני מחקר של יותר מעשרים מדינות ואזורים באמריקה, אירופה, אסיה ואוקיאניה. האוניברסיטה יש להפעיל תוכניות משותפות לעיצוב תקשורת החזותי (כיוון של אנימציה ומשחקים) ולימודי קולנוע (כיוון של תוכן תמונה) עם אוניברסיטת Dongseo בקוריאה. הוא הקים את מכון קונפוציוס באוניברסיטת מדינת ניו יורק בסטוני ברוק (SBU), ויש לו תוכניות של חילופי סטודנטים עם אוניברסיטה לונד בשוודיה, אוניברסיטת דה-Cergy Pontoise בצרפת, בית ספר לעסקים גבוהים קאלה בצרפת, ז'אן Université Moulin- ליון בצרפת, ESC סנט אטיין בצרפת, אוניברסיטת אויטה ביפן, וSBU. יש אוניברסיטת תוכניות משותפות עם אוניברסיטת קרדיף ואוניברסיטת גלזגו בבריטניה, אוניברסיטת המערב גאורגיה של ארה"ב, אוניברסיטת קנטרברי של ניו זילנד ואוניברסיטת קרטין של אוסטרליה. הסטודנטים מחו"ל באים יותר מ -70 מדינות. האוניברסיטה מדי שנה מצטרפת יותר מ -400 סטודנטים בינלאומיים. להרחיב את החזון הבינלאומי של סגל ולשפר את יכולת המחקר שלהם, האוניברסיטה הייתה יישום "פרויקט מיליון" (הקצאת 1 מיליון יואן בשנה) למימון מורי עמוד השדרה הצעירים לקבל הכשרה בחו"ל. במהלך 2007-2012, 153 מורים נשלחו לשיפור בחו"ל עבור שהות של 6-24 חודשים. בשנים האחרונות, באוניברסיטה, בבינתיים, צוברת תאוצה, מביאה בסגל בחו"ל מצוין. כיום, יש כבר גם יותר מ -60 מורים שקיבלו תואר דוקטור מאוניברסיטאות בחו"ל.

(7) תנאי לימוד מצוינים

האוניברסיטה, המשתרעת על שטח של יותר מ 461 דונם עם שטח דיור של יותר מ 1.11 מיליון מטרים רבועים, היא אחד בסין 100 האוניברסיטאות אשר מצוידות ראשונה עם אינטרא-נט. הוא מצויד במתקני הוראה טובים, כוללים כיתות מולטימדיה, מעבדות שפה, מעבדות מיוחדות, בית משפט שנוי במחלוקת ורפואה משפטית במרכז זיהוי בבית הספר למשפט פלילי, וניסוי המרכזים בבית הספר למנהל עסקים, בית הספר לחשבונאות, בית הספר למידע ובטיחות הנדסה, ובית הספר לעיתונאות ותקשורת המונים, וכו ' הספרייה בעל יותר מ -3 מיליון כרכים של ספרים, יותר מ 2.8 מיליון ספרים אלקטרוניים, ועשרות שנים של בסיסי נתונים לספרות מקצועית עם פונקציות חיפוש וכל-text-שימוש.

בעבר יותר מ -60 שנים מאז הקמתה, האוניברסיטה, הקפדה על המוטו שלה "למד, Rational, חסוד, והקדיש את" וביצוע הפילוסופיה החינוכית של "טיפוח עצמי, יושרה, חדשנות, ושלמות", ברציפות התברר כ -300,000 בוגרים בכל הרמות למדינה. הם מוכרים מאוד ושבחו בחברה שלהם לרמה הגבוהה שלהם ואיכויות מצוינות, במגמות ובדרגות שונות. רבים מבוגרים אלה הפכו בכירי ממשלה, האליטות אקדמיות, ואילי הון.

בשנת 2013, הרצף של המנהיגות באוניברסיטה סיים בהדרגה. היעד החדש נקבע כדלקמן: "בניית אוניברסיטה מחקרית בדרגה הראשונה של מדעי רוח וחברה עם תכונות ייחודיות". הוא צפוי לממש את הפיתוח המתואם של רב-התחומים עם שמירה על היתרונות בשלושת תחומי מפתח-כלכלה, משפטים, וניהול. בשנים האחרונות, על פי הפריסה הארצית הכוללת של משרד החינוך, האוניברסיטה נותנת עדיפות עליונה לפיתוח של תוכניות Master Professional כולל MBA וEMBA. צפוי כי בתוך 5 השנים הקרובות, ההרשמה הכוללת של תלמידי Master המקצועי תיקח עד 50% מכלל תושבי העיר. האוניברסיטה הפכה מדיניות אוהדת בתוכניות Master מקצועיות במונחים של תכנית הגיוס, התמחות ותרגול, בחירת סגל, ותמיכה כספית.

מעמדו של בית הספר למנהל עסקים

ZUEL היה בין המנה השנייה של אוניברסיטאות בסין להציע תכנית ה- MBA בשנת 1994; ובשנת 2002 הוא היה אחד מהמנה הראשונה של אוניברסיטאות בסין להציע תכנית EMBA. ZUEL יש חשיבות רבה לחינוך MBA ​​שלה ובתור שכזה, לשים קדימה ההנחיות של "חינוך MBA ​​פיתוח עם התמיכה של כל המוסד". לאחר מכן, בשנת 2000, ZUEL הקים המרכז לחינוך MBA, נותן לה מעמד בבית ספר. בשנת 2004, המבוסס על הפעולה המוצלחת של המרכז, ZUEL ייסד את בית הספר MBA והסמיך אותו להיות רק בבית הספר מציע תוכניות MBA וEMBA. כבית ספר לעסקים באוניברסיטה המתמחה במימון וכלכלה, הוא מפעיל את חינוך MBA ​​על ידי התעקשות על המייצג את התכונות ויתרונות של הדיסציפלינות הפיננסיות והמשפטיות שלה.

בית הספר למנהל העסקים, אחראי על הוראה, מחקר וניהול מדעיים, הקימה משרד MBA, משרד פיננסי, תכנית Office MBA, תכנית Office EMBA, תכנית Office EDP, משרד לפיתוח קריירה, בוגרי מחלקת שירות, משרד Exchange הבינלאומי, משרד להסמכת בינלאומי , 19 סעיפים הוראה פתוחים ושלושה מרכזי מחקר כולל המרכז למחקר השוואתי של מקרים סיניים וזרי MBA חינוך, "האוצר הסיני" ניהול מרכז מחקר ומרכז לחקר חברת ערך.

בית הספר מציע כיום תכנית MBA במשרה מלאה, תכנית חלקית MBA, תכנית EMBA במשרה חלקית ותכנית EDP ללא תואר. בית הספר מצויד במתקנים עצמאיים, כוללים כיתות לימוד, חדרי התייחסות, דירות סטודנטים וכן הלאה, באופן בלעדי עבור סטודנטים לתואר MBA וEMBA. עד סוף השינה 2013, בבית הספר שהעניק מעלות MBA על יותר מ -2,500 סטודנטים וEMBA מעלות על יותר מ -1,500 תלמידים.

לאחר יותר מ -20 שנים של חיפוש ופיתוח, המוניטין וערך של בית הספר הוכר באופן נרחב על ידי החברה. ב דצמבר 2009, פרופ 'וואנג Haisu, הדיקן לשעבר של בית הספר, זכה "הלאומי מצטיין מנהל חינוך MBA". על פי 2012 חינוך MBA ​​ותעסוקה הקו המנחה שהונפק על ידי QS (Quacquarelli Symonds) של בריטניה, הגיוס ובוגרים הכולל בהתאמה מדורגים 8 ו-5 בסין. בהתאם ל" 2,013 MBA Billboard המשפיע ביותר של סין "שהונפק על ידי המגזין" היזמים העולם "תחת המטרייה של קבוצת Manager העולם, תכנית EMBA של בית הספר מדורג 8 ברשימה" רוב תוכניות EMBA המשפיעות של סין "וMBA מדורג 12 ברשימה" רוב תוכניות MBA המשפיעות של סין ". ב אוגוסט 2011, בית הספר למנהל העסקים עברו את הסמכת AMBA, אשר משפרת עוד יותר את רמת ההפעלה של תוכניות MBA וEMBA של האוניברסיטה, משפרת את איכות החינוך ובינאום של בית הספר ואת תוכניותיה. על ידי הסמכת AMBA, בית הספר, קורפורטיבי סטנדרטי חינוך המתקדם MBA עם המאפיינים המשמעתיים של האוניברסיטה, יוצר גישה חדשה לחינוך MBA ​​שהוא גם הבנאי ומושרש עמוק באימון העסקי של חברות סיניות.

הקדמה קצרה של MBA פקולטה

מ -2010 ועד 2013, המספר הכולל של המורים של בית הספר MBA MBA וEMBA כמובן ומפקחי עבודה הגיע 227. ביניהם, 173 מורים ישמשו כקורס מורים ומפקחי עבודה בתוכניות MBA, ואילו 122 נמצאים בתוכניות EMBA. חלק מהמורים לעבוד לשתי התוכניות. ישנם 5 מורים במשרה מלאה בבית הספר למנהל עסקים ו -44 מורים מחוץ למכון, להיות מורים מבתי ספר אחרים של ZUEL השאר. בית הספר מנהל את חברי הסגל בסעיפי ההוראה הפתוחים. מטבלת 1 ל 2, מעלות הגבוהות ביותר וכותרים מקצועיים של חברי הסגל רשומים. טבלת 3 ו- 4 הם רשימות של חברי סגל ליבת MBA וEMBA.

הלאומי ניסויי מרכז הוראה של כלכלה וניהול

האוניברסיטה מחזיקה "לאומי ניסויי מרכז הוראה של כלכלה וניהול". היא כוללת אחד כלכלית ניהול הוראת מכון מחקר ומעל שישה עשר מעבדות, כולל כספים ומיסוי, כלכלה ציבורית, ניתוח מקרו-כלכלי, בנקאות וניירות ערך, הנדסה פיננסית, השקעות ופרויקטים, ביטוח ואקטוארי, סטטיסטיקה יישומית, חישוב אלקטרוני, עבודה ידנית, E- מסחר, סימולציה מקיפה, לוגיסטיקה מודרנית, סחר ומדע לטכנולוגיה, UFIDA ומעבדות ERP Kingdee. השטח הכולל של המעבדות הוא כ 3,860 מטרים רבועים. יש לה 1,899 סטים של מכשירים בשווי של 15 מיליון יואן ושש עשר סוויטות של תוכנה. המרכז מתחייב פעילויות הוראה, ניסוי והתמחות לסטודנטים הלומדים בקורסים רלוונטיים כגון מסחר אלקטרוני, מנהל עסקים, ניהול משאבים אנוש, ניהול לוגיסטיקה, שיווק, וכלכלה בינלאומית וסחר. המרכז פתוח לכל צוות והתלמידים במוסד, מתן ניסויים פתוח בסגנון.

מנהל עסקי מרכז ניסויי

בשינה 2013, להתאים את עצמה לinforminization חינוך MBA ​​וחינוך MBA ​​המרחק, בית הספר השקיע יותר מ 3 מיליון יואן לבנות "מנהל ניסויי מרכז הוראה עסקי" כדי לספק IT-אוריינטציה והוראה רחוקה. Oracle Enterprise Solutions ויד ושות 'בע"מ, חברת ייעוץ IT מיוחסת ארצי, שיתוף בונה מעבדה עם בית הספר. תוכנה לניהול ERP של Oracle מותקנת על שיתוף פיתוח "מקיף לניהול ניסויי קורס סימולציה".

תמיכת טכנולוגיית המידע

בתור אחד בסין 100 האוניברסיטאות הראשונות לפתח אינטראנט, ZUEL מציע שירות אינטראנט יציב ומהיר לתלמידים בכל מעונות, המאפשר לתלמידים לחפש מעודכנים משאבים אקדמיים במועד ונוח. כל הסטודנטים באוניברסיטה לא יכול רק לבקר משאבים אקדמיים ספרייה או בסיסי נתונים אלקטרוניים בקמפוס אלא גם יכול להיות ביקור רחוק על ידי מספר חשבון.

בית הספר למנהל העסקים, על ידי עשיית שימוש של טכנולוגיית מידע, בנה הפלטפורמות הבאות, כגון ניהול פיננסי פלטפורמה, MBA המקיף לניהול פלטפורמה, EMBA הוראת פלטפורמה, Student Online תקשורת פלטפורמה, סטודנט למידה פלטפורמה, בוגרי שירות פלטפורמה, וכו ' בית הספר גם צייד את הכיתות וספרייה עם מתקני IT לתת שירות יעיל מנהלי ולמידה נוחה ותקשורת בין הסגל וסטודנטים.

מיקומים

 • Wuhan

  182# Nanhu Avenue, East Lake High-tech Development Zone

  • Wuhan

   SHOUYI Campus: 114 Wuluo Road , 430060, Wuhan

   שאלות