Keystone logo
Stefan cel Mare University of Suceava

Stefan cel Mare University of Suceava

Stefan cel Mare University of Suceava

מבוא

האוניברסיטה הראשונה ברומניה מבחינת מספר פטנטים והמצאות בעשור האחרון ומדורגת על ידי ארגוני אוניברסיטאות בינלאומיות בדירוג 10 האוניברסיטאות הציבוריות ברומניה, USV ממלאת תפקיד מפתח בפיתוח והפצה של ידע מדעי.

מאז הקמתה ב-1963, USV היוותה נוכחות רבת עוצמה בעיר עם היסטוריה של אלפי שנים, ותורמת באופן מכריע לבניית זהות מודרנית לקהילה המקומית. USV משרתת את ההשכלה הגבוהה בעיר סוצ'אבה במשך יותר מחצי מאה, היא חברה בקונסורציית אוניברסיטאות בינלאומית חשובה ומגיבה לאתגרים של פרויקטים נועזים חדשים בהתלהבות ואחריות, כשותפה העיקרית של הרשויות המקומיות והאזוריות בניהול משברים. , בהכשרת מומחים, על ידי מתן מודלים אנושיים והנחיות מוסריות, המוכיחות כי המימון המשמעותי שנמשך לפרויקטים מחקריים, הערך המקצועי של משאבי אנוש וההכשרה האקדמית של בוגריו יכולים, באופן מעשי, לתמוך בפיתוח החברה.

כל 11 הפקולטות של האוניברסיטה שלנו מספקות תוכניות לתואר ראשון של 3-4 שנים (כ-55 תחומים אקדמיים) ותוכניות לתואר שני (כ-40 תחומים אקדמיים), כמו גם הכשרה לדוקטורט ב-14 תחומי דוקטורט: חשבונאות, מנהל עסקים, מחשבים ומידע טכנולוגיה, כלכלה, הנדסת חשמל, הנדסת מוצרי מזון, יערנות, גיאוגרפיה, הנדסת תעשייה, היסטוריה, הנדסת מכונות, פילולוגיה, פילוסופיה וטכנולוגיות טלקומוניקציה ומידע.

המטרות העיקריות של Stefan cel Mare University of Suceava בתחומי החינוך והמחקר הן: להכשיר אנשי מקצוע מוכשרים ומוכשרים להתמודדות עם תחרות עולמית, לעצב בצורה הרמונית את אישיותם של הסטודנטים, לעודד יצירתיות וחדשנות לפיתוח מחקר מדעי מתמשך, להעריך לצמיתות את הביצועים המדעיים של חברי הקהילה האקדמית, וכן לשפר את פעילויות המחקר החינוכיות והמדעיות במטרה להשתלב מבנית, איכותית ומוצלחת כלכלית בתחום ההשכלה הגבוהה באירופה.

קבלה

אזרחי האיחוד האירופי

אזרחי האיחוד האירופי פועלים באותם הליכי קבלה כמו אזרחים רומנים.

תנאי מוקדם לבקשה הוא הכרה בתעודות הלימוד (תיכון, BA, מאסטר
תעודות) על ידי המרכז הלאומי לשוויון והכרה בדיפלומות
(https://www.cnred.edu.ro/ro).

משרד USV ליחסים בינלאומיים מציע סיוע לאזרחי האיחוד האירופי בקבלת ההכרה הזו,
על ידי איסוף ושליחת תיקיהם הלאה למרכז הלאומי לשוויון והכרה
של דיפלומה

על תיק הבקשה לכלול את המסמכים הבאים:

ללימודי תואר ראשון:

 • טופס בקשה - https://www.cnred.edu.ro/en/recognition-studies-european-citizensadmission-undergraduate-studies-in-Romania
 • הוכחה על סיום בית הספר התיכון (תעודת בגרות/תעודה):
 • עותק של מסמכים בשפות רומנית/אנגלית/צרפתית/ספרדית/איטלקית
 • עותק ותרגום רשמי ברומנית למסמכים בשפות אחרות
 • הוכחת סיום כל רמות בית הספר העל-יסודי (תמליל שנות תיכון/תעודה
  מכל רמה):
 • עותק למסמכים בשפה הרומנית/אנגלית/צרפתית/ספרדית/איטלקית
 • עותק ותרגום רשמי ברומנית למסמכים בשפות אחרות

מסמכים אחרים:

Pruebas de Aptitud para el Acceso a la Universidad מספרד, Vevaiosi Prosvasis for Panellinies Exetaseis - לתיכון כללי - מיוון, מבחן כושר לימוד (SAT) או ACT מ-SUA) - עותק ותרגום רשמי ברומנית למסמכים בשפות אחרות מאשר אנגלית/צרפתית/ספרדית/איטלקית

מסמך זיהוי - עותק (דרכון, תעודת זהות, הוכחה לשינוי השם החוקי, אם רלוונטי, עותק עבור מסמכים בשפה הרומנית / אנגלית / צרפתית / ספרדית / איטלקית, ותרגום מורשה ברומנית לשפות אחרות

דיפלומות מאיטליה, יוון, ספרד, פורטוגל וקפריסין צריכות לשאת את אפוסטיל אמנת האג מהרשויות של המדינה שהנפיקה את המסמך.

דיפלומות המונפקות במדינות שאינן חלק מאמנת האפוסטיל האגה חייבות להיות
מאומת על ידי:

 • משרד החינוך ומשרד החוץ של המדינה המנפיקה, שגרירות רומניה באותה מדינה ומשרד החוץ של רומניה או
 • משרד החינוך של המדינה המנפיקה, שגרירות המדינה המנפיקה ברומניה ומשרד החוץ של רומניה.

תשומת הלב!

 • משרד החינוך הרומני רשאי לבקש כל ראיה נוספת הנוגעת ללימודים.
 • לא נבדקת בקשה אם חסר אחד מהמסמכים הנדרשים, או אם נותרו רווחים בטופס הבקשה ריקים.

לאחר הנפקת תעודת ההכרה על ידי המרכז הלאומי לשוויון והכרה בדיפלומות, המועמד פועל לפי אותם לוח שנה ותנאי קבלה כמו אזרחי רומניה (כולל מנוי בפקולטה, מסמכים ובחינות אפשריות או תחרות תיקים).

שפת הלימוד באוניברסיטת Stefan cel Mare University of Suceava היא רומנית. אזרחים זרים שאינם דוברים רומנית חייבים לעבור שנת הכנה של השפה הרומנית. מי שיודע את השפה הרומנית יצטרך לעבור מבחן שליטה ברומנית, לפי המתודולוגיה שאושרה על ידי המכון לשפות רומנית (למעט מבחן שפה זה הם אזרחים זרים המוכיחים בתעודות שלמדו את השפה הרומנית במשך ארבע שנים לפחות )

לא - האיחוד האירופי

מועמדים זרים המעוניינים להגיש מועמדות ללימודים חייבים להעלות את הקבצים שלהם לפלטפורמה המקוונת,
שאליו ניתן לגשת דרך הקישור למטה: https://relint. USV .ro/about-romania/self-sponsored-students/

שלבי הרשמה:

תקבל הודעת אישור באימייל לאחר העלאת קובץ הבקשה שלך.

לאחר שטיפלנו בתיק הבקשה שלך ועברת את מבחני השפה ואת מבחני הקבלה, אם כן, נשלח את התיק שלך למשרד החינוך הרומני כדי שיוציא את מכתב הקבלה או ידחה את התיק, לפי העניין. אנחנו לא מעבדים קבצי יישומים לא שלמים.

לאחר שהודענו על כך שמשרד החינוך הוציא את כתב האישור ללימודים, יש לשלם את אגרת הלימודים ולחתום על חוזה הלימודים באוניברסיטה.

לאחר שתקבל את מכתבי הקבלה, תוכל להגיש בקשה לאשרת מסוג D/SD.

אתה יכול להגיש בקשה לויזה באופן מקוון באתר למטה

https://evisa.mae.ro/?lang=en-US#

אם בקשתך לויזה תידחה, נמשיך עם החזר שכר הלימוד בהתאם לבקשתך.

תנאי ההרשמה:

אם לא הושלמו לימודים קודמים ברומניה, מדינה באיחוד האירופי, או בהתאם להסכמי הסיוע המשפטי שנחתמו בין רומניה למדינות שלישיות, מי שקיבל את כתב הקבלה שהונפק על ידי משרד החינוך חייב להגיע באופן אישי ולהביא את מסמכים מתיק הבקשה, במקור, מאושרים לאימות על ידי שגרירות רומניה במדינה המנפיקה, או מאושרים עם אפוסטיל האג.

שנת הלימודים האקדמית מתחילה בסביבות ה-1 באוקטובר

דִיוּר

מכיוון שלמוסד יש מספר מצומצם של מקומות לינה לסטודנטים בינלאומיים, ככל שתגיעו לסוצ'בה מוקדם יותר, כך יש לכם יותר אפשרויות ללינה. עלות לינה בסביבות 150 יורו לחודש.

שימו לב ששכר הלימוד אינו כולל את עלות האירוח.

מלגות ומימון

משרד החינוך, באמצעות סוכנות הלוואות ומלגות ( https://roburse.ro/ ), מכריז על השקת תחרויות ארציות להענקת מלגות/מחקר/קורסי קיץ בחו"ל לשנת הלימודים 2023-2024 (על פי הוראות ג"ד מס' 1402/2009 בדבר הקמה, ארגון והפעלתה של סוכנות ההלוואות והמלגות , עם תיקונים הבאים, של הג"ד מס' 1070/2001 בדבר מתן מלגות חודשיות לצעירים רומנים הלומדים בחו"ל ומסמכי שיתוף פעולה דו-צדדיים או הצעות חד-צדדיות. , תקף לשנת הלימודים 2023-2024).

המלגות מיועדות לתלמידים, סטודנטים, רופאים תושבים (לתקופה הממומנת מתקציב משרד החינוך), עובדי הוראה או חוקרים מרומניה המעוניינים ללמוד בחו"ל:

 • לימודי תואר ראשון / שני / דוקטורט באוניברסיטה (מלא או חלקי);
 • התמחות מחקר / התמחות (במשך 3 - 10 חודשים);
 • קורסי קיץ בשפה, תרבות וציוויליזציה.

מידע לגבי ההצעות לשנת הלימודים 2023-2024 (תנאי זכאות, מועדים להגשת קבצים, מספר וסוג המלגות המוצעות ועוד) ניתן למצוא בהודעות שיוצגו בסעיף תחרויות (מלגות לימודים / מלגה). דף " הסכם דו צדדי "): https://roburse.ro/burse-de-studii/bursa-acord-bilateral/

דירוגים

מהדורת 2024 של דירוג האוניברסיטה העולמית של QS, שפורסמה ביום שלישי, 27 ביוני, ממקמת את אוניברסיטת "Ștefan cel Mare" בסוצ'אבה בדרג האוניברסיטאות 1201 - 1400. לפיכך, USV ממשיכה להיות מדורגת כאחת מ-1500 האוניברסיטאות למצוינות ברחבי העולם ובין 13 האוניברסיטאות המובילות ברומניה.

עבור מהדורת 2024 של דירוג האוניברסיטה העולמית של QS, נותחו תוצאות של 2963 מוסדות, מתוכם 1499 עמדו בקריטריונים המחמירים להיכלל בדירוג, עם 83 ערכים חדשים בהשוואה למהדורה הקודמת. בראש יש רק 13 אוניברסיטאות מרומניה, בדיוק כמו במהדורת 2023.

מהדורה 20 זו של דירוג האוניברסיטה היוקרתי של QS World University מבוססת, בנוסף לאינדיקטורים המוכרים כבר - חלקם של סטודנטים זרים, יוקרה אקדמית, מוניטין בקרב מעסיקים, מספר הציטוטים בהשוואה למספר עובדי ההוראה, היחס בין מספר הסגל דידקטי ומספר התלמידים, חלקם של עובדי ההוראה מחו"ל, שלושה מדדים חדשים נוספים: ההשפעה על שוק העבודה, חלקם ברשת המחקר הבינלאומית וקיימות.

במהדורת 2024, הדירוג הטוב ביותר של USV נותר לאינדיקטור לגבי חלקם של סטודנטים זרים (מיקום 443 בדירוג), לאוניברסיטה שלנו יש את המספר הגדול ביותר של סטודנטים בינלאומיים מבין האוניברסיטאות הרומניות המנותחות. לגבי שאר המדדים, USV מדורגת כך: יוקרה אקדמית (דרג 601+), מוניטין בקרב מעסיקים (דרג 601+), מספר הציטוטים ביחס למספר עובדי ההוראה (701+), היחס בין מספר המעסיקים. עובדי ההוראה ומספר התלמידים (701+), חלקם של המורים מחו"ל (701+). בדרג 701+, מוסד סוצ'בה נמצא גם במקרה של שלושת האינדיקטורים החדשים.

דירוג האוניברסיטה העולמית של QS נחשב לאחד מ-3 דירוגי האוניברסיטאות הבינלאומיות המובילות מבחינת נראות, התוצאות שפורסמו מוערכות לפיתוח מדיניות ציבורית בחינוך. המהדורה ה-20 מגיעה בתקופה שבה סדרי העדיפויות בהשכלה הגבוהה מתפתחים, כאשר דירוג האוניברסיטה העולמית של QS נמצא בעמדה הפריבילגית של להיות קשר להשכלה גבוהה, המחבר עם מיליוני סטודנטים, מאות אלפי אקדמאים ומעסיקים ואלפי מוסדות עוֹלָמִי. ההתמקדות בשינויים בהתנהגות של שחקנים אלה, בתגובה למגמות רחבות יותר בחינוך ובחברה, הובילה את QS לשלב שלושה מדדים חדשים, שהוזכרו קודם לכן.

מיקומים

 • Suceava

  Strada Universității, 13, 720229, Suceava

שאלות