Keystone logo
Stockholm School of Economics

Stockholm School of Economics

Stockholm School of Economics

מבוא

Stockholm School of Economics

בית Stockholm School of Economics הוא מרכז אקדמי עבור סטודנטים וחוקרים שאפתניים מכל רחבי העולם. על ידי עבודה צמודה עם שותפים ארגוניים והחברה בכלל, SSE מייצרת הזדמנויות לבוגריה כבר למעלה מ -100 שנה.

בית ספר לעסקים ייחודי

אנו אחד מבתי הספר המובילים באירופה עם רשת ייחודית לקהילה עסקית. המחקר שלנו זוכה להכרה בינלאומית ורבים מחוקרינו הם מהדמויות המובילות בתחומם.

הִיסטוֹרִיָה

בית Stockholm School of Economics פתח את שעריו בפני תלמידיו הראשונים לפני 110 שנה, בשנת 1909.

שבדיה זקוקה לבית ספר למנהל עסקים

העשורים סביב תחילת המאה התשע עשרה היו שנים של התרחבות תעשייתית מהירה בשוודיה, מה שהוביל בתורו צורך במנהלים ואנשי צוות מיומנים. דמויות מובילות בענף המסחר השוודי הכירו בכך שאנשים כאלה יזדקקו להשכלה מיוחדת בפרקטיקות עסקיות ותיאוריות. מנהיגי התעשייה הללו (KA וולנברג, אולף א 'סודרברג ויוסף נחמנסון בין היתר) גייסו את אנשי העסקים והמנהלים של שטוקהולם, ובשנת 1906 הם הקימו את Stockholm School of Economics , ארגון שמטרתו היחידה להפוך את החלום של בית ספר לעסקים שוודי מציאות.

שלוש שנים מאוחר יותר (בשנת 1909), הודות לתמיכת העיר שטוקהולם, מימון ממשלתי ותרומות ממקורות פרטיים, Stockholm School of Economics פתח את שעריו לראשונה. קבלת 110 סטודנטים, תוכנית הלימודים הראשונית נמשכה שנתיים והיא כיסתה כלכלה, מסחר ושילוב של מדעי המדינה ומשפטים.

עשרות שנים של צמיחה

בית Stockholm School of Economics החל את דרכו בברונקברגסטורג במרכז שטוקהולם, הממוקם בבניין מסחרי המכונה מלון ברונקברג. חכירת כל הקומה השלישית של המלון, ההוראה נמשכה במקום כמעט שני עשורים. עם הזמן, עם זאת, SSE התגברה על הנחות אלה והזמינה את האדריכל השוודי איוואר טנגבום לתכנן את המתקנים החדשים. בשנת 1926 חנך בית הספר את המגורים החדשים הללו הממוקמים ב Sveavägen 65, כתובת הבניין הראשי שלנו עד היום. תרומות נדיבות לאורך השנים נתנו ל- SSE את האפשרות להרחיב את העיצוב של טנגבום, והבנייה המקורית מוקפת בבניינים חדשים יותר, ומספר מקומות נוספים נמצאים בקרבת מקום.

העשורים הבאים היו תקופת צמיחה מרגשת עבור SSE. בשנת 1929, שנים ספורות לאחר המעבר לסוואווגן, ייסד בית הספר את מכון המחקר הראשון שלו. נקרא בשמו המכון למחקר כלכלי, והוא הוקם במטרה לבצע מחקר מוביל בתחומי הכלכלה והמסחר. בקרוב יגיעו מכונים אחרים, כולל IFL (Institutet för Företagsledning). במקור המזוהה באופן חלקי עם SSE בלבד, IFL סיפקה תוכניות חינוך לעסקים, ניהול ומנהיגות. בעקבות הצלחתם, בסופו של דבר IFL תתקשר אך ורק עם בית הספר.

בינלאומיות וחדשנות

בעקבות ההצלחה ברמה הלאומית, הייתה שאיפה להקים את SSE כבית ספר לעסקים מוביל בקנה מידה עולמי. בשנת 1991 הצטרף בית הספר ל- CEMS, הברית העולמית בחינוך ניהול, סמל לאיכות בעולם החינוך הניהולי. רק כמה שנים מאוחר יותר, בשנת 1999, SSE הבטיחה את הסמכת EQUIS, והוכיחה עוד כי כל התוכניות והמחקר הוכיחו מצוינות ברמה בינלאומית.

בשנת 2007 חל שינוי משמעותי באוניברסיטאות ברחבי אירופה בעקבות הסכם תהליך בולוניה, סטנדרט אחיד של איכות והשוואה בכל אירופה. מבנה התוכנית של SSE הוחלף בתוכניות הרווקים והשניים שאנו רגילים להן כיום. שנה לאחר שינוי זה, SSE הרחיבה את תיק התוכנית על ידי השתלטות על תוכנית ממוקדת קמעונאית מ- Detaljhögskolan I Norrtälje. שמה שונה לתכנית BSc בניהול קמעונאות, והתוכנית ממומנת כולה על ידי תעשיית הקמעונאות, מה שהופך אותה לייחודית בנוף האקדמי השבדי.

אמנם בינלאומיות רבה יותר הייתה (ונשארה) מוקד מרכזי עבור בית הספר, אך גם חדשנות. מעבדת העסקים SSE, חממת סטארט-אפ המקשרת בין חברות סטארט-אפ מבוגרות לסטודנטים ובוגרים לבין מומחים בתעשייה, הושקה כבר בשנת 2001. המעבדה העסקית SSE סייעה בהשקת מגוון רחב של חברות מצליחות באמצעות רעיון החל מהתפיסה ועד ליישום. השנים.

המאה הראשונה ואילך

שנה של חגיגת עבר מוגמר ועתיד מבטיח, בשנת 2009 ציינה SSE 100 שנה. עם ציפיות גבוהות, העשור שלאחריו ימשיך לדחוף את בית הספר לשיאים חדשים. בשנת 2011 עסקה SSE במיזם משותף עם המכון למחקר פיננסי. התוצאה הייתה בית האוצר השבדי, מרכז מחקר לאומי שמטרתו לחזק את המחקר הפיננסי בשבדיה.

שנת 2015 הייתה שנה מלאת אירועים להפליא עבור SSE והושקה מספר פרויקטים מרגשים. MISUM (מרכז מיסטרה לשווקים בר-קיימא), מרכז מחקר חוצה תחומים המתמקד במציאת פתרונות עסקיים בר-קיימא, הושק במטרה לחנך ולהכין את התלמידים לניהול כמה מהאתגרים הדוחקים ביותר של זמננו. אחד המיזמים שלהם, מסלול האתגרים העולמי, מייצג את המאמץ של בית הספר לשלב את הלך הרוח בקיימות בתכנית הלימודים המסורתית.

בהמשך השנה העמוסה הזו, היא גם הביאה את השקת יוזמת האמנות SSE. היוזמה לאמנות של SSE משקפת את האמונה של בית הספר שאמנות יכולה לעזור לנו לשפר את החשיבה הביקורתית וההשתקפות העצמית, ומכירה באמנות כבסיס ידע לגיטימי, עם פוטנציאל להפוך את ה- SSE ואת החברה בכלל לאינטנסיביות יותר.

השנים האחרונות היו מלאות חיים באותה מידה, עם כמה שינויים מרגשים במיוחד בתכנית BSc בניהול קמעונאות. החל משנת 2015, התוכנית עזבה את הקמפוס הישן שלה בנורטלג'ה כדי להצטרף לקמפוס ה- SSE הראשי בשטוקהולם, ולבסוף איחדה את כל התוכניות תחת קורת גג אחת. כעבור שלוש שנים בלבד, תוכנית BSc בניהול קמעונאות עשתה צעד מרגש נוסף והפכה לתוכנית הראשונה שנלמדת באנגלית במלואה. לבסוף, ההישג האחרון של SSE הוא השקת בית מחקר חדש, בית החדשנות. סביבת מחקר וחינוך בינתחומית זו מתמקדת בחדשנות, ביזמות ובדיגיטליזציה, ותשאף לפרוץ את גבולות המחקר המודרני.

משימה וחזון

פעילויות Stockholm School of Economics נשענות על שליחות וחזון ברורים.

משימה

לחזק את התחרותיות של שבדיה באמצעות מחקר וחינוך מבוסס מדע.

חָזוֹן

בית ספר לעסקים בינלאומי ברמה עולמית שבסיסו בשוודיה.

משימה חינוכית - בחינם

המטרות החינוכיות הכוללות של SSE לוקחות כנקודת מוצא לפיה מקבל החלטות מצליח לעתיד יתקרב לעולם בסקרנות ובביטחון, וכפי שהפילוסוף אמר אינגמר הדדיוס: "הוא חופשי וחי ביחס לבלתי ידוע". ייתכן שמקבל ההחלטות יעבור ביצועים טובים יותר מבחינה קוגניטיבית על ידי בינה מלאכותית, רובוטים או מכונות. אך יכולת הליבה של בני האדם היא להיות אנושיים, ומטרות החינוך של SSE לוקחות את המודעה הזו. מקבל החלטות מצליח בעתיד ימקסם את הפוטנציאל של להיות אנושי. לפיכך, SSE גיבשה את יעדיה החינוכיים הכוללים באמצעות ראשי התיבות FREE. זה מייצג:

 • חשיבה עובדתית ומדעית

ביסודנו אנו מוסד מדעי, ועובדות הן הבסיס לכל חשיבה ביקורתית ואנליטית. בוגר SSE יקבל החלטות על סמך עובדות ובעל יכולת להבדיל בין סוגי הידע. יכולת זו הופכת לחשובה במיוחד בעולם של עובדות חלופיות, "חדשות מזויפות" ובועות סינון.

 • רעיוני ומודע לעצמו

העתיד ידרוש יותר השתקפות וידע עצמי. אנשים מאומנים ב- SSE יוכלו להרהר איזה תפקיד הם ממלאים בעולם, להבין את ההשפעה שיש להם על אחרים, להעריך את העדפותיהם האישיות ולהיות מודעים לאופן בו נקבעות הבחירות שלהם.

 • אמפתית וכתובה מבחינה תרבותית

אמפתיה ורגישות תרבותית הם עד כה, דבר שבינה מלאכותית לא יכולה להשיג. אנו משוכנעים שאדם אמפתי הופך למנהיג ומקבל החלטות טוב יותר; לכן אנו מקווים שהתלמידים שלנו יוכלו להתחשב במבט של אחרים באופן מלא. אוריינות תרבותית היא גם קריטית. אינטראקציה עם מישהו מרקע אחר, מומחיות או מקצוע שאינו משלך הוא תנאי מוקדם לעתיד.

 • יזמות ואחראית

לסטודנטים שסיימו את לימודי ה- SSE תהיה גישה יזמית ויצירתית לעולם. הם ישתדלו ליצור שינוי בצורה אחראית. הם לא צריכים לקבל את הסטטוס קוו אלא לחפש שיפור לחברה ולעולם כולו.

SSE מוסמך על ידי EQUIS

מאז 1999, SSE הוסמכה על ידי מערכת שיפור האיכות האירופית (EQUIS), כלומר כל הפעילויות - כל התוכניות והמחקר - הוכיחו מצוינות ברמה בינלאומית.

EQUIS היא מערכת בינלאומית להבטחת איכות של השכלה גבוהה בעסקים, שמטרתה להעלות את רמת ההשכלה הניהולית ברחבי העולם. EQUIS מנוהלת על ידי הקרן האירופית לפיתוח ניהול (EFMD), שהיא ארגון רשת עצמאי ללא כוונת רווח הפתוח לחברות כמו גם לאוניברסיטאות. בית Stockholm School of Economics היה ממייסדי EFMD.

הסמכת EQUIS חלה על בית ספר שלם, לא רק על תוכניות בודדות. כ- 100 מדדי איכות שונים נבדקים בתהליך ההסמכה של EQUIS. אינדיקטור כזה, השוקל בכבדות בהחלטות הסמכה, הוא הבינלאומי - באופן ספציפי עד כמה התקדם בית הספר בתהליך הבינלאומי. גורמים חשובים נוספים הם שיתוף פעולה נרחב עם עולם העסקים, פעילויות מחקר מצטיינות והימצאות בחזית בתחומי האתיקה, האחריות והקיימות.

מכיוון שהסמכת EQUIS היא חותם איכותי מוכר ומכובד בינלאומית, מטרתנו היא שבית Stockholm School of Economics יהפוך לאטרקטיבי עוד יותר לסטודנטים, לחוקרים פוסט-דוקטורטים ולסגל באמצעות הסמכה זו. הסמכה כוללת פעולות של בית ספר לעסקים הנבחנות מעת לעת באופן שיטתי, כך ש- EQUIS הוא גם כלי חיוני למאמצי בקרת האיכות המתמשכים Stockholm School of Economics

Προϋποθέσεις εισαγωγής στο πρόγραμμα

הפגינו את המחויבות והנכונות שלכם להצליח בבית הספר לעסקים על ידי בחינת ה-GMAT - הבחינה הנפוצה ביותר לקבלה המודדת את כישורי החשיבה הביקורתית וההיגיון שלכם.

הורד את חידון המיני GMAT כדי לקבל טעימה מהשאלות שתמצא בבחינה.

מיקומים

 • Stockholm

  Stockholm, שבדיה

  תוכניות

  שאלות