Keystone logo
Stockholm School of Economics in Riga

Stockholm School of Economics in Riga

Stockholm School of Economics in Riga

מבוא

אחד מעסקי בתי הספר הטובים באירופה

אתה לא צריך ללכת רחוק מבית כדי ללמוד באחת מהטובות ביותר בתי ספר לעסקים באירופה. המשימה של SSE ריגה היא לספק חינוך ממלכתי-של-the-art בכלכלה ובעסקים שתורם להתפתחות הכלכלית והחברתית של האזור, במדינות הבלטיות בפרט.

המחזור הראשון של תלמידים אושפז SSE ריגה בשנת 1994. מאז יותר מ- 1,800 תלמידים נכנסו דרך הדלתות של מבנה ארט נובו של בית הספר על 4 א Strelnieku iela.

"על ידי מתן חינוך כי הוא תחרותי ברמה האירופית, SSE ריגה נותנת לסטודנטים הבלטי מוכשרים הזדמנות להישאר" בבית "ולא לצאת לחו"ל ללימודים. אחרת, המוכשר ביותר עשוי לעזוב את האזור וברגע שהם עשו את זה, זה יהיה קשה לפתות אותם בחזרה, "אומר אנדרס Paalzow, SSE ריגה רקטור.

משימה

המשימה של SSE ריגה הייתה, מאז הקמתה בשנת 1994, כדי לספק חינוך ממלכתי-של-the-art בעסקים ובכלכלה שתורם להתפתחות הכלכלית והחברתית של האזור, בפרט אסטוניה, לטביה וליטא.

המשימה כוללת גם מחקר, וSSE ריגה צריכה לייצר מחקר המדינה של האמנות רלוונטיות למדינות הבלטיות, ובבית הספר צריך להשתתף באופן פעיל ולטפח דיון ציבורי בתחומיה ​​של סמכות.

ההקמה

בית הספר לכלכלה בשטוקהולם בריגה (SSE ריגה) נוסד בשנת 1994 על ידי בית הספר לכלכלה בשטוקהולם (SSE) עם התמיכה של הממשלה השבדית, והמשרד הלטבי חינוך מטעם לטביה.

מאז 2010 SSE ריגה נמצאת בבעלות קרן שהקימה SSE, אוניברסיטת לטביה וSSE בוגרי ריגה האיגוד. הפעילות של SSE ריגה נשלטת על ידי תקנות התאגדות של SSE ריגה הקרן, אשר היו מוסכמות על כל המייסדים, ואחת המשימות החשובות ביותר של הקרן החדשה הוא גיוס כספים לבית הספר.

הבניין הראשי SSE ריגה ממוקם ב4a iela Strelnieku. הבניין הוא מבנה מרשים ואנדרטה אדריכלית בעלי חשיבות לאומית בלב Jugendstil המחוז של ריגה (Art Nouveau). המחוז רשום כאתר מורשת העולמית של אונסק"ו.

ריגה הנשיא הראשון SSE

הקמת SSE ריגה הייתה לחזונו של אדם במידה אחת גדול - סטפאן Burenstam לינדר (1930-2000). הוא כיהן כנשיא SSE ו, להיות איש חזון, הוא היה אב המייסד של SSE ריגה.

בתחילת 1990, כאשר המדינות הבלטיות (אסטוניה, לטביה וליטא) וקבלו עצמאות לאחר קרוב ל -50 שנים של שלטון סובייטי, סטפאן Burenstam לינדר, חבר שוודי פרלמנט לשעבר ושר המסחר, כיהן כנשיא SSE. הוא דחף את הרעיון שבית ספר לכלכלה צריכה להיות מבוססת, המשרת את המדינות הבלטיות ומתן הכשרה אינטנסיבית לדור חדש של מנהלים הבלטי, עם אנגלית כשפת הוראה. הממשלה השבדית תמכה ברעיון וכך גם הרשויות הלטבית. הסכם בין-ממשלתי נחתם בשנת 1993 בין SSE, הפועל מטעם הממשלה השבדית והמשרד הלטבי חינוך. סטפאן Burenstam ינדר הקרן הוקמה על ידי בני משפחה וחברים בשנת 2001 לזכר המייסד והמיטיב של SSE ריגה. בכל שנה שתי מלגות של עד SEK 100,000 (כ -7,000 EUR) מוענקות לתמיכה בבוגרי SSE ריגה שהולכים למדינה הנורדית לתואר נוסף או לימודים ברמת הדוקטורט.

השנים הראשונה

יום 11 ביולי 1994, המחזור הראשון של התואר הראשון. תלמידים התקבלו בברכה על ידי הרקטור הראשון של בית הספר, יאן-אריק Vahlne. עבודות השיפוץ בבניין של בית הספר ב4a Strelnieku iela לא הושלמו, ולכן החודשים הראשונים בילו באוניברסיטת לטביה, בפקולטה לגאוגרפיה. בנובמבר 8, 1994 הבניין של בית הספר על Strelnieku iela נחנך בנוכחותו של HM המלך קרל השישה עשר גוסטב של שוודיה והוא הנשיא Guntis אולמאניס של לטביה.

המחלקה הראשונה הייתה מורכבת מתלמידי 56, כולם מלטביה. השנה אחרי, היו תלמידים מכל שלוש המדינות הבלטיות ומספר התלמידים בכיתה המורחבת 100, וכמה שנים מאוחר יותר ל -115. התואר הראשון. תכנית התחילה כתכנית דו-שנתית עם כיתות מתחילות בתחילת יולי ונמשכות כמעט ללא הפסקה. בשנת 1998 התואר הראשון. תכנית הורחבה לתכנית תלת-שנתי שהיום הוא בקנה אחד עם מסגרת ההשכלה גבוהה בולוניה של האיחוד האירופי.

הרחבה

במקביל לפיתוח של התואר הראשון. תכנית, בית הספר פיתח יחידה להכשרת מנהלים שלה. מאז תחילת מאוד, היחידה שירתה את הצרכים החינוכיים של קהילות עסקים הלטביים ושבדיות, כמו גם את הממשלה הלטבית בתחומי עסקים, ניהול וכלכלה.

העשור הראשון של המאה ה -21 ראה מספר ההתפתחויות חשובות: ההשקה של תכנית SSE ריגה Executive MBA בשנת 2003 שפתחה את החוויה SSE ריגה לקבוצה חדשה של תלמידים; הצטרפותן של המדינות הבלטיות לאיחוד האירופי שבמידה ניכרת את ההזדמנויות לחילופי סטודנטים במסגרת תכנית ארסמוס; פעילויות מוגברות מחקר בבית הספר ולהקמת מרכז המחקר העצמאי שרירי (המרכז הבינלאומי הבלטי למדיניות כלכלית ללימודים) עם שבית הספר בשיתוף הפעולה הדוק הן במונחים של פגישות מחקר וחברי סגל. בנוסף, יכולת המחקר של בית הספר להתחזקה עוד יותר בשנת 2004 כאשר TeliaSonera המכון בSSE ריגה נוסד. בשינה 2009 בית הספר הוקם המרכז ללימודי תקשורת בSSE ריגה. המרכז לעסקים ברי-קיימא בSSE ריגה נוסד בשנת 2012.

Προϋποθέσεις εισαγωγής στο πρόγραμμα

הפגינו את המחויבות והנכונות שלכם להצליח בבית הספר לעסקים על ידי בחינת ה-GMAT - הבחינה הנפוצה ביותר לקבלה המודדת את כישורי החשיבה הביקורתית וההיגיון שלכם.

הורד את חידון המיני GMAT כדי לקבל טעימה מהשאלות שתמצא בבחינה.

מיקומים

  • Riga

    Strelnieku iela 4a, LV 1010, Riga

    שאלות