Keystone logo
קרואטיה

לימוד MBA ב קרואטיה 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  269
 • נתח של שירותים

  52
 • מנוי לאינטרנט

  24
 • תחבורה מקומית

  44

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  7
 • כרטיס קולנוע

  6
 • חצי ליטר בירה מקומית

  3

בערך קרואטיה

אודות קרואטיה ממוקם על הים האדריאטי בדרום-מזרח אירופה, קרואטיה חולקת גבול עם הונגריה, בוסניה והרצגובינה, סרביה, מונטנגרו, סלובניה ו. היא הכריזה על עצמאותה בשנת 1991, ולמרות שזה עדיין לקח כמה שנים של לחימה לייצב, עכשיו זה דמוקרטיה פרלמנטרית מוצקה. כלול במדינת איים רבים בים האדריאטי; כולם ביחד, יש קרואטיה 5835 קילומטר של קו החוף. המדינה שולטת ברוב מסלולי השטח שבין המערב אירופה ומיצרי הטורקי וים האגאי. האקלים הוא גם הים התיכון, כמו גם יבשתי, עם העלייה להיות נפוצה יותר ונותן האחרונה לחורף קר וקיץ חם. לאורך החוף, זה מתון יותר. לימוד עסקים בקרואטיה למרות שהשפה הלאומית היא קרואטית, בהתחשב בעובדה שאנגלית נחשבת השפה של עסק, אתה יכול ללמוד עסקים בקרואטיה בשפה שבמספר מוסדות.תוכל למצוא זמין גם התואר שני בעסק ראשון ו, וכמה בתי ספר מציעים התמחויות שונות כגון שיווק, ניהול, כספים, משאבי אנוש ומערכות מידע. בחלק מהמקרים, המוסד הוא שותפים או סניף של אוניברסיטה מבוססת במדינה אחרת. משך זמן שייקח כדי לקבל את התואר בקרואטיה יהיה תלוי בתכנית המסוימת שאתה בוחר. באופן כללי, התכנית ראשון תימשך ארבע שנים, ואילו תואר שני הוא שנים אחד או שתיים באורך. קורסי לימוד לעתים קרובות להגדיר על פי לוח שנת סמסטר עם מפגשי סתיו והאביב, בדרך כלל מספטמבר עד מאי; לוח זמנים קורס קיץ עשויים להיות זמינים או נדרש גם כן. כאופייני, אפשרויות האינטרנט הן גמישות יותר. עלות החינוך שלך תשתנה תלוי איפה אתה בוחר ללמוד והסוג של תכנית שאתה בוחר. התכנית של רווקים יכולה לנוע מרחבי 4375-5900 יוריו בשנה.זה אינו כולל עמלות נוספות, ספרים, ציוד או יוקר המחיה. דמי בחינה עבור שותפיה בחו"ל גם אינם כלולים. תכנית ה- MBA של שנה אחת עלולה לעלות פעמיים ש, וייתכן שיש אפשרות למחקר במשרה חלקית, כמו גם. מקבל תואר עסקים בקרואטיה היא הזדמנות מצוינת לסטודנטים שמעוניינים לעבוד בעסקים בינלאומיים. זה מועיל במיוחד אם אתה לנצל את מיקומי התמחות, כעובד כאן יספק הזדמנויות למידה שלא יוכלו לקבל במקום אחר. כמשק עדיין בפיתוח, האקלים העסקי כאן יהיה שונה לגמרי מאשר בכמה מדינות אחרות. אם תבחר תכנית שיש קשרים עם מוסדות בחו"ל, ייתכן לשפר עוד יותר את הסחירות שלך לתעסוקה לאחר שסיים את לימודי.

דרישות אשרה

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזת סטודנט (ויזה C) / אישור מגורים לסטודנט

מחיר ומטבע

HRK 500

אגרת הבקשה לקבלת היתר השהייה הזמני לצורך לימודים היא 500 קונה (בסביבות 65 אירו).

סטודנטים בינלאומיים המקבלים מענק ממשרד המדע, החינוך והספורט הקרואטי ומהסוכנות לניידות ותוכניות האיחוד האירופי פטורים מתשלום זה, אך עליהם לשלם עבור עלות הנפקת כרטיס השהייה בסכום של 240,00 HRK (כ-35,00 אירו) ועמלת חותמת המכס בסך 20,00 HRK (כ-3,00 אירו).

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

סטודנטים בינלאומיים המעוניינים ללמוד בקרואטיה חייבים להגיש בקשה לאישור שהייה זמני אם שהותם בקרואטיה היא לתקופה של יותר מ-90 יום.

אזרחי האיחוד האירופי אינם צריכים ויזה. עם זאת, נדרשים דרכון ותעודת זהות. לכל השאר יש צורך בויזה, אותה ניתן לקבל מהקונסוליה הקרואטית הקרובה אליכם.

מידע על מדינות הכפופות לדרישת הויזה ניתן למצוא באתר האינטרנט של משרד החוץ והאירופה הקרואטי: http://www.mvep.hr/en/consular-information/visas/visa-requirements-overview/

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

הנציגות הדיפלומטית או הקונסוליה של הרפובליקה של קרואטיה

את בקשת הויזה (ויזה C) יש להגיש לנציגות הדיפלומטית או לקונסוליה של הרפובליקה של קרואטיה במדינת הולדתו של האזרח הזר. את הבקשה לויזה ניתן להגיש באופן אישי או באמצעות דואר אלקטרוני.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

על המועמדים למלא את טופס הבקשה לויזה (ויזה C) ולהגישו יחד עם המסמכים הנדרשים לשגרירות או לקונסוליה של קרואטיה במקום מגוריהם. מועמדים יכולים להגיש את הבקשה באמצעות דואר אלקטרוני או באופן אישי.

יש להגיש את המסמכים הבאים:

 • צילום חד צבעוני 35x45 מ"מ
 • דרכון תקף וצילום דרכון (אזרחי האיחוד האירופי) או תעודת זהות (אזרחי האיחוד האירופי)
 • הוכחת דיור מובטח (למשל הוכחה בכתב על מגורים מובטחים במעונות הסטודנטים או חוזה שכירות דירה והוכחת בעלות בעל הדירה לסטודנטים במגורים פרטיים). אנא שימו לב כי עם הגעתכם לקרואטיה, תוך 48 שעות, עליכם לרשום את כתובתכם במשרד הזרים במשרד מינהל המשטרה המקומי. אם אתם מתארחים בבית מלון או במעונות סטודנטים הכתובת שלכם תירשם אוטומטית.
 • הוכחת ביטוח בריאות
 • הוכחה לכספים מספקים כדי לפרנס את עצמך: מלגה או הוכחה לגישה למימון בסכום של לפחות 1,000 קונה לחודש למשך 12 חודשים. הוכחת קבלת המלגה ניתנת על ידי הגורם המשפטי המעניק את המלגה והוכחת הכספים ניתנת על ידי בנק בצורת תדפיס בנק.
 • הוכחת קבלה למוסד להשכלה גבוהה בקרואטיה כתובה בשפה הקרואטית.

מתי כדאי להגיש בקשה?

סטודנטים המגישים בקשה לנציגות הדיפלומטית או לקונסוליה של הרפובליקה של קרואטיה במדינת מולדתם צריכים לעשות זאת לפני הגעתם המתוכננת לקרואטיה. ההליך הרגיל יכול להימשך שלושה חודשים או יותר (כולל הזמן הדרוש לתרגום כל המסמכים הדרושים לקרואטית). ישנה גם אפשרות מסלול מהיר לטיפול בבקשה והסטודנטים יכולים לבקש זאת בנציגות הדיפלומטית או בקונסוליה, ובמקרה זה הם משלמים אגרה גבוהה יותר.

רישיון השהייה הזמני ניתן לרוב למשך שנה או למשך שנת הלימודים.

זמן עיבוד

3 Months

הזדמנויות עבודה

כל הסטודנטים במשרה מלאה במוסדות להשכלה גבוהה בקרואטיה יכולים להגיש בקשה לעבודות סטודנטים מזדמנות. כך גם לגבי סטודנטים בינלאומיים.

בקרואטיה העסקת סטודנטים במשרה מלאה מטופלת על ידי מרכז שירות הסטודנטים (שירותי סטודנטים) שיש לו חברות בת בכל ערי האוניברסיטאות ובמקומות אחרים.

סטודנטים בינלאומיים הלומדים בתכניות לימוד קצרות (סטודנטים חילופיים, סטודנטים אורחים) צריכים לבדוק מול המוסד להשכלה גבוהה שאליו הם פונים האם מותר להם לעבוד מדי פעם דרך מרכז השירות לסטודנטים ובאילו תנאים.

אם מותר לסטודנט בינלאומי לעבוד מדי פעם דרך מרכז שירות הסטודנטים, הוא יכול להירשם על ידי הגעה אישית למרכז שירות הסטודנטים ומילוי טופס.

שעות לשבוע

0

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

בקשת הוויזה שלך עשויה להידחות אם אינך יכול להציג הוכחה לכספים הנדרשים, או אם תספק מסמכים שגויים או לא מלאים.