Keystone logo
גרמניה

לימוד MBA ב גרמניה 2024

שנה מטבע

עלות מחיה חודשית בסיסית

 • השכרה בדירה משותפת

  507
 • נתח של שירותים

  91
 • מנוי לאינטרנט

  43
 • תחבורה מקומית

  60

עלות אורח חיים לדוגמה

 • שילוב של מזון מהיר

  9
 • כרטיס קולנוע

  12
 • חצי ליטר בירה מקומית

  4

בערך גרמניה

גרמניה היא ביתם של יותר מ -80 מיליון בני אדם, מה שהופך אותו לאחד המדינות המאוכלסות ביותר באיחוד האירופי. זה מנהיג היסטורי, עיר חשובה מבחינה תרבותית, ואחד עם השפעה כלכלית חזקה באזור. למי שרוצה ללמוד בגרמניה, לימודי עסקים הם אחת מהאפשרויות הנפוצות ביותר שנבחרו. סטודנטים בינלאומיים לעתים קרובות מתקבלים בברכה גם כאן. איפה ללמוד עסקים בגרמניה? עבור אותם סטודנטים המבקשים ללמוד לתואר עסקים בגרמניה, מגוון רחב של בתי ספר זמינים. בתי ספר מציעים תוכניות עסקיות, כי הם הרבה כמו אלה שנמצאו במדינות אחרות באירופה. איזה סוג של תואר עסקים זמין? סטודנטים להיכנס מחקר עסקים בגרמניה כסטודנט לתואר ראשון ועבודה כדי להשיג תואר הראשון שלהם. תלמידים רבים להיכנס לתוכניות מקצועיות ולא קידום התואר שלהם. עם זאת, MBA הוא זמין. התהליך נוטה לקחת בין שתיים לארבע שנים.מועמדים למחקר נוטים להתחיל בחודש יולי בשנה שעברה. עלות ההרשמה בבית הספר לעסקים בגרמניה שונה מבית ספר אחד למשנהו. העלויות נוטות להיות תחרותי לבתי ספר אחרים באירופה. רוב התלמידים יהיו רשומים בבית הספר 9 עד 10 חודשים בשנה. אפשרויות תואר עסקים מה הוא זמינות לסטודנטים בינלאומיים? סטודנטים בינלאומיים יכולים להירשם בכל אחד מבתי הספר לעסקים, ממתינים לאישור של היישום שלהם על-ידי האוניברסיטה. תחומי ההתמקדות בעסקים כוללים ניהול, מחקרים בינלאומיים, כלכלה, ומשפט עסקי, אם כי אפשרויות שונות אחרות זמינות גם כן. סטודנטים בינלאומיים יצטרכו לפנות לבית הספר כצעד ראשון. לאחר מכן, בבית הספר יסייע לסטודנטים הבינלאומיים כדי להשיג את המסמכים הדרושים כדי להיות מותר באופן חוקי במדינה. תהליך זה יכול לקחת כמה חודשים, ולכן היישום המוקדם של ההתקן מומלץ.מה קורה לאחר שסיים בינלאומי סטודנטים? גרמניה הוא מדינה גדולה וצומחת. כמעצמה עולמית ומגזר כלכלי ופיננסי חשוב באיחוד האירופי, זה מאוד אפשרי לסטודנטים שסיימו את הלימודים בבתי ספר MBA בגרמניה למצוא עבודה שם. תחרות לתלמידים היטב מוסמכים, שסיים את לימודי מוצלחים מבתי ספר של הגרמני נוטה להיות גבוה. למי שרוצים להירשם כסטודנט בינלאומי, ההזדמנויות כאן הן רבות, ולעתים קרובות גם שווים השקעה למי שמתלהב גרמניה.

דרישות אשרה

 1. ויזת קורס שפה (ויזה ללימוד שפה) - האפשרות המושלמת למי שרוצה ללמוד את השפה הגרמנית בגרמניה.
 2. ויזת מועמד לסטודנט (Visum Zur Studienbewerbung) - אם אתה רוצה ללמוד בגרמניה, אבל עדיין מנסה למצוא את התוכנית המתאימה או שעדיין לא קיבלת את מכתב האישור מהאוניברסיטה שלך.
 3. ויזת סטודנט (Visum Zu Studienzwecken) - אם כבר התקבלת לאוניברסיטה גרמנית.

איזה סוג ויזה אתה צריך?

שם ויזה

ויזת קורס שפה; אשרת מועמד סטודנט; אשרת סטודנט

מחיר ומטבע

EUR 60

אתה צריך לצפות לשלם 60 אירו (~74 דולר ארה"ב) עבור ויזת הסטודנט שלך לגרמניה.

מי יכול להגיש בקשה לויזה?

עבור אזרחים מהאיחוד האירופי או מאיסלנד, נורבגיה, שוויץ או ליכטנשטיין, יש צורך רק בתעודת זהות כדי להיכנס לגרמניה. אין צורך בהוצאת ויזה.

אזרחים מאוסטרליה, ישראל, יפן, קנדה, ניו זילנד, דרום קוריאה וארה"ב יכולים להגיש בקשה לויזה שלהם גם לאחר שהגיעו לגרמניה.

לאזרחים ממדינות אחרות, יש צורך להגיש בקשה לויזה לפני ההגעה לגרמניה.

אם שוהים פחות מ-90 יום בגרמניה, יש אפילו יותר תקנות. אזרחים ממדינות מסוימות יכולים להיכנס לגרמניה לזמן זה ללא ויזה. אלו הן ונצואלה, קריית הוותיקן, אורוגוואי, סינגפור, סיישל, פרגוואי, פנמה, ניקרגואה, מקסיקו, מאוריציוס, מלזיה, מקאו, קרואטיה, גואטמלה, אל סלבדור, קוסטה ריקה, צ'ילה, ברוניי, ברזיל, בוליביה, ברמודה, ברבדוס, בהאמה , וארגנטינה.

בקר באתר האינטרנט של משרד החוץ הפדרלי הגרמני לקבלת דרישות הוויזה העדכניות ביותר לכל המדינות: https://www.auswaertiges-amt.de/en/einreiseundaufenthalt/visabestimmungen-node

היכן ניתן להגיש את הבקשה?

שגרירות גרמניה או קונסוליה

יהיה עליך להגיש בקשה לויזה מהשגרירות הגרמנית או הקונסוליה במדינתך.

אתר אינטרנט:

איך עושים את הבקשה?

ראשית, עליך לקבוע פגישה לראיון ויזה. ביום הראיון, עליך להציע את מסמכי הבקשה לויזה.

המסמכים שאתה צריך בדרך כלל הם:

 • טופס בקשה מלא
 • דרכון בתוקף
 • שני תצלומים
 • מכתב המראה שהתקבלת לאוניברסיטה גרמנית
 • תמלול הרשומה האקדמית
 • תעודת שליטה בשפה הגרמנית או הוכחה שאתה מתכוון להשתתף בקורס שפה בגרמניה (אם אתה לומד בגרמנית)
 • הוכחה שיש לך מספיק כסף כדי לפרנס את עצמך בזמן שאתה גר בגרמניה (8,700 אירו לשנה, שהם בערך 9,390 דולר ארה"ב בערך)
 • אישור שמראה שרכשת ביטוח בריאות
 • הצהרת אמיתות המסמכים שהוגשו

בהתאם לשגרירות, ייתכן שתצטרך גם להציג הוכחה שאין לך עבר פלילי.

כולם צריכים להירשם ברשויות הרישום המקומיות (Einwohnermeldeamt) בשבוע הראשון של ההגעה לגרמניה. תצטרך לקחת את הדרכון/תעודת הזהות הלאומית שלך (ואיזה אם מתאים), הוכחה לכתובת שלך בגרמניה (למשל הסכם שכירות מבעל הבית שלך) ואולי את תעודת הרישום מהקורס שלך. תקבל אישור על ההרשמה.

מתי כדאי להגיש בקשה?

בחינת הבקשה לויזה אורכת בדרך כלל כ-6 עד 8 שבועות עבור קורס שפה. עם זאת, אם קורס השפה ארוך משלושה חודשים, משך הטיפול בבקשה יכול להתארך עד 8 עד 10 שבועות. ובעונת שיא הנסיעות, ניתן לשלוח בקשות במסגרת תקופת ההמתנה. לפיכך, סטודנטים הזקוקים לאשרת סטודנט לגרמניה צריכים להגיש את בקשותיהם זמן רב לפני תחילת הקורס. כדאי להגיש בקשה בהקדם האפשרי, ולפחות שלושה חודשים לפני המעבר לארץ.

אשרת לימודים תקפה רק למשך הקורס או התוכנית. אישורי התושבות ניתנים לרוב לשנה אך ניתן להאריך אותם.

זמן עיבוד

8 Weeks

הזדמנויות עבודה

אזרחים של מדינות האיחוד האירופי/EEA ושוויץ יכולים לעבוד בחופשיות בגרמניה, אך לא יותר מ-20 שעות שבועיות במהלך תקופת הקדנציה.

אזרחי האיחוד האירופי/EEA/שוויץ (כיום כולל קרואטים החל מיולי 2015) רשאים לעבוד עד 120 ימים מלאים או 240 חצאי ימים בשנה (כולל עבודה בהתנדבות) ללא אישורים. אתה יכול לעבוד יותר שעות אם אתה מועסק על ידי האוניברסיטה כסטודנט או עוזר בוגר; עבור סוגי תעסוקה אחרים תזדקק לאישור מ- Agentur für Arbeit (סוכנות התעסוקה הפדרלית) ומרשות הזרים לחרוג מהמגבלה של 120/240. Studienkolleg וסטודנטים לשפה זקוקים לאישור מרשויות אלה כדי לקחת על עצמם כל עבודה. סטודנטים לא יכולים להיות פרילנסרים או עצמאים.

שעות לשבוע

20

למה צריך ויזה מהסוג הזה?

אלו הסיבות העיקריות לכך שבקשת הויזה שלך לוויזת סטודנט גרמנית עשויה להידחות:

 • מצב כלכלי ירוד
 • פרופיל אקדמי גרוע
 • חוסר הכנה לראיון שלך
 • רמת שפה לא מספקת (גרמנית או אנגלית)
 • חוסר עקביות עם בחירת תוכנית הלימודים שלך