MBA MBA

כללי

תיאור התכנית

תואר שני במנהל עסקים (MBA Executive Executive Management Administration) - מקוצר ל- EMBA - היא תוכנית אינטנסיבית במשרה חלקית המובילה לתואר שני בניהול. סטודנטים שמספקים את כל דרישות התוכנית באופן משביע רצון, מקבלים רשמיות תעודות בעלות תואר שני במנהל עסקים MBA מטעם אוניברסיטת ורוצלב בכלכלה.

תוכנית ה- MBA המבצעת מהווה חלק מההצעה החינוכית של אחת מהפקולטות באוניברסיטה, דהיינו הפקולטה לניהול, מדעי המחשב ומימון. התוכנית תואמת את ההנחיות מתהליך בולוניה בהשכלה גבוהה. תוכנו ועיצובו מבטיחים את ההשוואה בין כישוריהם של הבוגרים לבין תעודותיהם עם אלו המוצעים באוניברסיטאות מערב אירופה ואמריקה, במיוחד בתחום ההשכלה הניהולית. יתר על כן, התוכנית שלנו עולה בקנה אחד עם כללי מערכת העברת האשראי האירופית (ECTS).

באוניברסיטאות המערביות, ההנחה הבסיסית היא שתואר שני במנהל עסקים הוא תכנית לתארים מתקדמים המופנה לבעלי מקצוע מנוסים, לעיתים קרובות לתפקידים ניהוליים. באופן כללי, ישנם שני מסלולים שתלמידים יכולים לנקוט בהם בעת לימודי תואר שני במנהל עסקים: תכנית מלאה או משרה חלקית. האפשרות השנייה מאפשרת למשתתפים לקבל תואר שני במנהל עסקים תוך כדי המשך לעבוד במשרה מלאה ולבצע את תפקידי המנהלים שלהם. אורך תוכנית MBA משתנה בין שנה לארבע שנים, תלוי בעומס הקורס ובאוניברסיטה. המאפיין האופייני לחינוך במערכת ה- MBA הוא שניתן להגיש את הבקשות על ידי בוגרי בתי ספר להשכלה גבוהה מסוגים שונים ומייצגים התמחות אקדמית מסוגים שונים. יש להכיר בהתאמה לתקני הארגון והתכנית המערביים הללו כתנאי בו אפשרי השותפות המלאה בתחום זה, כלומר הכרה הדדית בתעודות, מתן תעודות כפולות, מתן חניכות חילופי דברים, חינוך סטודנטים זרים, השתתפות בהשתלמויות פיננסיות בינלאומיות שונות קרנות תומכות וכו '.

תכנית ה- MBA המבצעת אינה רק מענה לדרישות שהסביבה הבינלאומית מטילה עלינו ובוגרינו, אלא היא גם ניסיון להגשים את הציפיות מהסביבה הסמוכה של האוניברסיטה והפקולטה שלנו - האזור המתפתח באופן דינמי בשלזיה התחתית.

תוכנית ה- MBA המבצעת נערכת לקריירות בעולם העסקים במובנה הרחב. זה נועד לחנך מנהלים מהבכירים והבינוניים לחברות ביתיות ובינלאומיות, כמו גם לארגונים שאינם עסקיים.

137501_137475_WUEB-04.jpgWroclaw University of Economics and Business"}" />

מטרות חינוכיות

השאיפה שלנו היא למשוך את הסטודנטים בעלי רמת גיוון חברתית גבוהה מאוד: בוגרי תחומי לימוד שונים, בגילאים שונים (צעירים ובעלי ניסיון מקצועי עשיר), עם תרגול מקצועי בסוגים שונים של עסקים ולא-מקצועיים. ארגונים עסקיים, כולל סוגים שונים של פרופילי העסק שלהם, שמקורם ב

מדינות וקבוצות אתניות שונות, ממין שונה, עם אוריינטציות פוליטיות ודתיות שונות, בעלות מצב משפחתי שונה וכו ', אך יחד עם זאת, כולן צריכות להיות מסוגלות לכבד את המובחנות של הזולת ולהביע רצון, נכונות, ויכולת ליישם את הנורמות והכללים של קיום יחסי מין חברתיים.

המטרה הראשית:

המטרה העיקרית של ההצעה החינוכית במסגרת תוכנית ה- MBA הביצועית היא לספק לסטודנטים חזון משולב של חברה (ארגון) בכלכלת השוק החופשי ופיתוח ידע ומיומנויות הכרחיים בגיבוש וניתוח בעיות החברה, מיומנויות הדרושות. לקבל החלטות בתחום הבעיות הללו, ומיומנויות הנחוצות למימוש החלטות אלה במסגרת שינוי הסביבה החיצונית והפנימית.

יעדים מדויקים:

 • רכוש את הבסיס המוצק של מיומנויות בתחומי הפעילות העיקריים של החברה, כגון שיווק, ייצור, מימון, חשבונאות, ניהול משאבי אנוש, אסטרטגיה ומדיניות המפעל.
 • הבן את סביבת החברה ואת מנגנוני תפקודה.
 • פיתוח יכולת לנהל צוותים כמו גם יכולת לעבוד ולתקשר בצוותים.
 • לרכוש כישורים אנליטיים, תכנוניים ותפעוליים מתאימים אשר עשויים להידרש במצבים מעשיים מורכבים.
 • פיתוח היכולת להמשיג במהירות החלטות מציאותיות ומציאותית ולהעריך במדויק את ההשלכות הישירות והמרוחקות של ההחלטות המתקבלות.
 • לרכוש יכולת ללמוד באופן רציף ולעשות שימוש בשיטות מדעיות מודרניות ובכלים IT התומכים בקבלת החלטות ופתרון בעיות.
 • לרכוש את הידע והמיומנויות הדרושים לשיתוף פעולה בסביבה רב תרבותית והכרחיים לביצוע משימות ניהוליות במסגרת בינלאומית.

ארגון ומבנה התוכנית

תוכנית ה- MBA המבצעת נמשכת שנתיים (4 סמסטרים) והקורסים מתממשים בצורה של מפגשי סוף שבוע (רק בשבתות וראשון). ישנם כ 10 מפגשים בסוף השבוע בכל סמסטר. מחזור החינוך המלא משתרע על שנתיים אקדמיות רצופות. כדי להשלים בהצלחה את תכנית ה- MBA המנהלת ולהשיג תואר שני, סטודנט צריך לעבור את כל הקורסים המתוכננים בתוכנית ולהגן על עבודת תואר שני עד סוף הסמסטר הרביעי. טקס הסיום מכתיר את סיום תכנית ה- MBA המנהלת. במהלך הטקס מוצגות לסטודנטים את תעודותיהם על ידי הנשיא או המשנה לנשיא אוניברסיטת ורוצלב, הכלכלה, דיקן או סגן דיקן בפקולטה לניהול, מדעי המחשב והאוצר, ומנהל תכנית MBA מבצעת.

137511_137476_WUEB-05.jpgWroclaw University of Economics and Business"}" />

אגרות

תוכנית MBA מנהלת היא לימודים בתשלום.

עלויות החינוך נושאות על ידי המאזין באופן אינדיבידואלי או על ידי היחידה האצילה.

אגרת הסמסטר עבור הלימודים (על הפוליש והאופציה הבינלאומית) היא:

 • 8 750 PLN - לאזרחים פולנים
 • 2,000 אירו - לזרים

עם קבלת הסמסטר הראשון ללימודים, התלמיד נדרש לשלם את שכר הלימוד של כל הסמסטר עד ה- 15 באוקטובר של שנה נתונה.

קריטריוני הרשמה

תהליך הבחירה של המועמדים לוקח בחשבון את המידע הכלול במסמכי הבקשה ואת תוצאת הראיון.

בפרט יובאו בחשבון הקריטריונים הבאים בהערכה:

קריטריונים:

 • סוג ורמת ההשכלה (2/10),
 • ניסיון ניהולי (4/10),
 • מניעים של המועמד (2/10),
 • נטיית המועמד (2/10).

מנהיג הקורס

פרופסור מג'ה קיבה-ג'ניאק

דוא"ל: mba@ue.wroc.pl

עדכון אחרון: יול 2020

אודות בית הספר

The Wroclaw University of Economics and Business is ranked among the top economic schools of higher education in Poland, and an important center of science and research. Its activities are aimed at ma ... קרא יותר

The Wroclaw University of Economics and Business is ranked among the top economic schools of higher education in Poland, and an important center of science and research. Its activities are aimed at maintaining and strengthening the position of the university on regional, national, and international levels, improving competitive advantage, and shaping its image of a modern institution, open and friendly to its employees, students, and the environment. קרא פחות