EMBA

כללי

תיאור התכנית

המטרה הכוללת של תוכנית MBA MBA ב KFUPM היא להציע הזדמנות לימודית ייחודית עבור אמצע הקריירה ומנהלים בכירים בממלכה של ערב הסעודית ואזור GCC שרוצים לשפר את הידע העסקי שלהם ואת האפקטיביות, תוך שמירה על מעורבות פעילה בעסק שלהם מקצועי קריירה. המטרה שלנו היא להעצים את אנשי המקצוע האלה כדי לקחת את החברות שלהם אל העתיד - מקומית, ארצית, גלובלית. המשתתפים ב- EMBA שלנו לומדים להיות אנשים בעלי מחשבה קדימה עם חשיפה לתהליכים עסקיים ברחבי העולם.

התוכנית מיועדת לפתח את החשיבה האסטרטגית ואת כישורי המנהיגות של המשתתפים, וכן להגביר את הבנתם את הכלכלה העולמית, ואת השימוש בטכנולוגיית המידע כדי להכין אותם לתפקידים המאתגרים כמנהלים עסקיים בעסק תחרותי המשתנה במהירות גלובלית סביבה הדורשת פרספקטיבות חדשות והתחדשות עצמית מתמשכת כדי להפוך אתגרים עסקיים להזדמנויות. התוכנית שמה דגש על ידע עסקי בין-תחומי, עבודת צוות ומחקר קבוצתי, אתיקה ויצירת ערך כראש הממשלה למפעלים עסקיים עכשוויים.

תוכנית הלימודים של MBA MBA נועד להיות רלוונטי, גלובלי, אינטראקטיבי, ומרתק. תכנית הלימודים מציעה נקודת מבט אינטגרטיבית ומתואמת על סוגיות ניהול מתקדמות. מטרתו היא לחזק את מנהיגות המשתתפים ואת כישורי החשיבה האסטרטגית שלהם.

תכנית MBA למנהלים היא תכנית לימודים של 43 יחידות המספקת מסגרת מלאה לניהול אסטרטגי של הארגון. מובנית סביב פורמט קטן בכיתה, תוכנית זו מאפשרת העברת ידע ומיומנויות הדרושים כדי להשיג את המאפיינים הדרושים להצלחה בסביבה עסקית מתפתחת אי פעם.

כדי להתאים את לוח הזמנים העמוס של משתתפיו, את MBA MBA כבר מובנה כמו שנתיים (ארבעה סמסטרים) התוכנית. במהלך כל סמסטר, נפגשים המשתתפים כל שבועיים בימי חמישי ושישי. השיעורים מתקיימים במתקנים המיועדים להכשרת מנהלים הן בתוך הקמפוס והן מחוצה לו.

תוכנית המשימה

לספק השכלה גבוהה בוגר השכלה גבוהה למנהלים של המגזר הפרטי והציבורי באזור. MBA MBA משפר את היכולת לחשוב באופן אסטרטגי, לתכנן ולפעול בסביבה תחרותית ומורכבת יותר ויותר.

מַטָרָה

המטרה הכוללת של KFUPM-EMBA היא לשפר את הכישורים הניהוליים הדרושים למנהלים מנוסים ומנהלים המעוניינים לשפר את יעילותם. באופן ספציפי, התוכנית נועדה:

 1. דגש על מנהיגות, אתיקה וחדשנות
 2. לפתח פרספקטיבות אסטרטגיות
 3. התמקדות בניהול השינוי
 4. לספק פרספקטיבה גלובלית
 5. לשפר חשיבה ביקורתית, משא ומתן, תקשורת, ומיומנויות עבודה צוות

מתודולוגיית הוראה

KFUPM מציעה סביבת למידה דינמית. אנו משתמשים במתודולוגיה של ההוראה המדגישה את החשיבות של אינטראקציה תפקודית וקשרי גומלין. אנו מספקים שילוב מאוזן של תיאוריה ומעשה באמצעות קורסים מותאמים אישית רצף של הוראה. משתתפי EMBA לומדים לא רק מהמומחיות של הפקולטה, אלא גם מניסיון זה של זה. EMBA שלנו מציעה סביבת למידה שהיא: דינמית, אינטראקטיבית, השתתפותית ויישומית. מתודולוגיית ההוראה שלנו כוללת את השימוש ב:

 1. קבוצת למידה
 2. סימולציות ומשחקי עסקים
 3. מצגות
 4. משחק תפקידים
 5. דיונים
 6. ניתוח מקרה
 7. תוכניות פעולה
 8. הרצאות של חוקרים בולטים, אנשי עסקים ומנהלים בנושאים שוטפים ובעיות

פרופיל משתתף

המשתתפים בתוכנית EMBA הם אנשי מקצוע מנוסים. כדי להצליח, המשתתפים צריכים להיות:

 • מוטיבציה גבוהה מוקדש ללמידה ושיפור הקריירות שלהם
 • שאפתני מאוד מעוניין לקדם את חייהם המקצועיים
 • השראה גבוהה, סקרן, ומאמינים בהפיכת תרומות חשובות

המפתח להצלחה ב- EMBA שלנו הוא מחויבות. KFUPM Executive MBA הוא מאמץ תובעני והמשתתפים צריכים להיות מחויבים לתוכנית ודרישותיה.

המשתתפים צפויים להקדיש זמן ניכר מחוץ להכנת מטלות ופגישות של קבוצות לימוד. כל הפעלות ההוראה של EMBA מתקיימות ב"שיעורים חכמים ". כדי להפיק תועלת מלאה מהמתקן, נדרשים המשתתפים לקבל את המחשבים הניידים הניידים שלהם.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לתוכנית EMBA הם:

תואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה, עדויות למיומנות אנגלית, מינימום של 8 שנות ניסיון בעבודה, כולל 3 שנים במשרה ניהולית בינונית או גבוהה. מועמדים בעלי ניסיון עבודה של פחות מ -8 שנים יכולים להתקבל כמקרים חריגים על סמך המלצת ועדת EMBA ועוזר דיקן CIM.

על כל המועמדים להגיש טופס הרשמה מלא, הנתמך על ידי:

 1. שלושה מכתבי המלצה
 2. קורות חיים נוכחי
 3. מכתב אישור של המעביד של המבקש (אם רלוונטי) בבירור הוכחת הבנה של המעסיק את הדרישות של התוכנית ונכונותם לתמוך הקבלה של המבקש לתוכנית על ידי התחייבות על מנת לשחרר את המבקש מחובות עבודה נורמלי במהלך ימים כי שיעורים מוחזקים

כל היישומים מוערכים ומועמדים פוטנציאליים מוזמנים לראיונות אישיים שנערכו על ידי צוות המורכב מעוזר דיקן לתכנית בוגר CIM וחברים בוועדה המתמדת של EMBA. הראיון מכוון בדרך כלל להערכת התכונות האישיות של המועמד (שאיפה, מוטיבציה, מחויבות, תקשורת ומיומנויות בין-אישיות) הנחשבות להצלחה ולהפיק תועלת מה- EMBA. הוא גם מציע לצוות הראיון הזדמנות להעריך באופן בלתי פורמלי את כישורי השפה האנגלית של המבקש ואת יכולתם לעמוד בדרישות התוכנית.

מבנה תכנית

 1. תקופת התושבות
  תקופת התושבות מתחילה בתחילת התכנית. משך תקופת התושבות הוא ארבעה עד חמישה ימים. הפעילויות בתקופה זו כוללות: אוריינטציה לתוכנית, וכן סקירה כללית של תחומים הקשורים לעסקים (כגון ניהול, טכנולוגיית מידע, כלכלה, חשבונאות, שיווק, כספים ושיטות כמותיות), וכן סמינרים בנושאים אקטואליים (כגון מיומנויות תקשורת, ניהול זמן , ניהול מתח, מיומנויות משא ומתן וחשיבה יצירתית).
 2. תוכנית הלימודים
  התוכנית מיועדת לכלול שישה עשר תחומים קשורים. השנה הראשונה של התכנית מספקת בדיקה מעמיקה של כלים ותפקידים של ארגונים. הדגש יושם על יחסי הגומלין בין תחומים אלה ויספק בסיס חזק לניתוח מעמיק יותר בשנה השנייה של התכנית. השנה השנייה מרחיבה את יכולתם של המשתתפים להתמודד עם אתגרים ניהוליים מורכבים תוך התמקדות בסביבה הקשורה יותר של העסק.

משך זמן ותזמון

43 שעות אשראי, שנתיים EMBA מחולק לארבעה סמסטרים. הכיתות יתקיימו דו-שבועית בימי חמישי ושישי, בכל שבוע אחר. השיעורים מתחילים בשעה 8:00 בבוקר ונגמרים בשעה 4:30 (שיעורי שישי מתחילים בשעה 7:30 בבוקר) ימי הישיבה הם בין השעות 8: 00-17: 45

דרישות לימודים

דרישות הסיום (ומדיניות השמירה) של תוכנית EMBA הן:

 1. השלמה משביעת רצון של כל הקורסים הנדרשים לתואר כולל תקופת התושבות.
 2. שמירה על GPA מינימלי מצטבר של 3.0 בסולם של 4.0.
 3. שמירה על סטנדרטים גבוהים של התנהגות מקצועית, אתית, אישית בהתאם למדיניות האוניברסיטה.

שכר למוד

שכר הלימוד למנהל עסקים הוא 130,000 ליש"ט עבור התוכנית כולה וכוללת את כל חומרי הקורס, ספרי הלימוד, דמי האוניברסיטה, ארוחת בוקר קונטיננטלית וארוחת צהריים במהלך תקופת המגורים וימי המעמד. שכר הלימוד ישולם בארבעה תשלומים שווים של 32,500 SR לפני תחילת כל אחד מארבעת הסמסטרים.

תמיכה בחקר הלמידה

למידה מהמנהיגים הרצאות

הרצאות של "למידה מהמנהיגים" הן הרצאות של שעה, המוצגות על ידי מנהיגים בעלי השפעה רבה, המוזמנים לדבר באחת משורות ה- EMBA. הדוברים הנכבדים חולקים את הידע העשיר והניסיון שלהם בתחום הנושא.

טיולים אקדמיים בינלאומיים

תוכנית EMBA מבצעת ארבעה ימי טיול אקדמי בינלאומי לקוריאה. הנסיעה מאורגנת במשותף על ידי KAIST ו KFUPM.

תוכנית מטרות למידה מטרות

בקנה אחד עם הבטחת תקני למידה של AACSB (האגודה לקידום בתי הספר לעסקים של קולג ') עסקים בינלאומיים, מטרות ויעדים הלמידה של תוכנית EMBA מוצגים להלן:

לימוד מטרות

מטרות למידה

מטרות הלמידה - המשתתפים יוכלו לשלב מושגים ומסגרות מדיסציפלינות עסקיות שונות על מנת לנתח מצבים ולפתח אסטרטגיות מתאימות
 • המשתתפים יבינו פונקציות עסקיות בסיסיות מנקודת מבט מאקרו
 • המשתתפים יוכלו לשלב מושגים עסקיים מנקודת מבט מאקרו
 • המשתתפים יוכלו לפתח אסטרטגיות עסקיות מתאימות
למידה יעד 2 - המשתתפים יוכלו ליישם כלים כמותיים וכישורים אנליטיים בקבלת החלטות
 • המשתתפים ידגימו הבנה של טכניקות כמותיות ואנליטיות לעסקים
 • המשתתפים יוכלו להשתמש בטכניקות כמותיות ואנליטיות כדי לנתח בעיות עסקיות
 • המשתתפים יוכלו להשתמש בטכניקות כמותיות ואנליטיות כדי לפתח, ליישם ולהעריך אסטרטגיות עסקיות
למידה 3 - המשתתפים יוכלו לממש מיומנויות בין-אישיות ומנהיגותיות
 • המשתתפים יוכלו לתקשר בצורה יעילה בעל פה ובכתב
 • המשתתפים יוכלו לעבוד ביעילות עם אנשים
 • המשתתפים יבינו את המאפיינים של מנהיגים אפקטיביים
יעד 4 - המשתתפים יבינו את הסביבה העסקית
 • המשתתפים ידעו על ההשפעה של כוחות כלכליים, חברתיים, טכנולוגיים ופוליטיים בסביבה העסקית
 • המשתתפים מבינים ומעריכים את הגלובליזציה
יעד V - המשתתפים יוכלו לשלב נושאים אתיים וחברתיים בקבלת החלטות
 • המשתתפים יהיו מודעים למסגרות אתיות שונות
 • המשתתפים יוכלו להעריך החלטות עסקיות באמצעות מסגרות אתיות
 • המשתתפים יבינו את המשמעות של אחריות חברתית תאגידית
 • המשתתפים יוכלו לשלב נושאים של אחריות חברתית בחברה בהחלטות עסקיות

רשימת הקורסים הנדרשים

קוד שם קורס שעות עבודה
ACCT 551 חשבונאות ודיווח פיננסי 2
ACCT 552 חשבונאות ניהולית 3
ECON 551 כלכלה ניהולית 3
ECON 561 הסביבה מאקרו של העסק 2
494 כלכלה ניהולית 3
562 FIN מימון חברות אסטרטגיות 3
MGT 551 התנהגות וארגון 3
MGT 554 משא ומתן עסקי 2
MGT 560 אתיקה ומנהיגות 2
MGT 561 עסקים בינלאומיים & גלובליזציה 3
MGT 562 ניהול אסטרטגי 3
MGT 564 ממשל תאגידים 2
MIS 564 אסטרטגיה עסקית אלקטרונית 3
MKT 561 ניהול שיווק אסטרטגי 3
OM 551 שיטות כמותיות 3
OM 552 ניהול תפעול 3

תוכנית לתכנית EMBA


שנה 1

58145_EMBA01.jpg

58146_EMBA02.jpg

שנה 2

58147_EMBA03.jpg

58148_EMBA04.jpg

עדכון אחרון: מרץ 2020

אודות בית הספר

CIM will continue to lead the way for business education in the Kingdom, ensure that the curriculum remains relevant and current to the needs of stakeholders, incorporate ethics based on the tenets of ... קרא יותר

CIM will continue to lead the way for business education in the Kingdom, ensure that the curriculum remains relevant and current to the needs of stakeholders, incorporate ethics based on the tenets of Islam, forge links with the business community, and foster intellectual development of its faculty. קרא פחות

אקרדיטציות

AACSB Accredited