קרא את התיאור הרשמי

מי אנחנו

באוניברסידד פנמריקנה יש לנו מערכת השכלה גבוהה מלאה . אנו תורמים להתפתחות המדינה , באמצעות אפשרויות הכשרה והתמקצעות חדשניות בסטנדרטים גבוהים של איכות אקדמית.

כיום יש לנו שבעה קמפוס מטרופוליטן ו -106 מיקומים, הממוקמים בגואטמלה סיטי ובפנים הארץ. יש לנו יותר מ- 17,000 סטודנטים הרשומים ומלמדים יותר מ- 75 קריירה בין טכנאים, מורים, תואר ראשון, תואר שני ודוקטורטים, במצבים פנים אל פנים, חצי פנים ווירטואליים.121394_adults-communication-cooperation-2422294.jpg

נוף

להיות אפשרות רלוונטית להשכלה גבוהה ברמה הלאומית והבינלאומית עם איכות, עקרונות וערכים נוצריים.

המשימה

לתרום לפיתוח אינטגרלי בר-קיימא , ויצרו אנשי מקצוע מוכשרים בעלי עקרונות וערכים נוצריים .

בסיס משפטי

האוניברסיטה של פאן אמריקה הוסמכה על ידי מועצת החינוך הפרטי הגבוה להשכלה גבוהה של CEPS, ב- 2 באוקטובר 1998, על פי המרשם האזרחי של גואטמלה סיטי, תחת הכותרת שלוש מאות שמונים ושלוש (383). רשום במעמד חוקי מספר ארבעים ותשע (49).

את פעילותו האקדמית החל בינואר 1999.121395_adult-asian-caucasian-1153213.jpg

היסטוריה

אוניברסידאד פנמריקנה מתחיל את פעילותו כפרויקט מקדים בשנת 1993 בהנחיית דירקטוריון הקרן הנוצרית לפיתוח חינוך באמריקה הלטינית (FUNDACEDE). באותה שנה ראשונה נקבע לוח הזמנים של הפעילויות ומוצג הטיוטה הראשונה בשם "טיוטה להקמת האוניברסיטה הנוצרית בגואטמלה". הייעוץ הראשון של אנשי מקצוע מיועד להצגת החזון ב- 7 בינואר 1994 ואז אנו ממשיכים לשלב ועדות עבודה להכנת הפרויקט, הקריירה והפקולטות שלהם בהשתתפות למעלה מ- 50 אנשי מקצוע שונים. התמחויות

כתוצאה מהתייעצויות שונות, נערך טיוטה ראשונית ומוצג בפני מועצת ההשכלה הפרטית הגבוהה ב- 2 באוגוסט 1996 . הפרויקט לא אושר באותה תקופה מה שמעיד כי על אף שהפרויקט האקדמי הושלם, הוועדה לעניינים פורמליים ומשפטיים לא נתנה את אישורו, אשר הודיעו לו ב- 11 בפברואר 1997 . לאחר סדרה של משא ומתן טכני ומשפטי הוא מוצג בפעם השנייה תחת שם פרויקט היצירה של " Universidad Panamericana de Guatemala " ב- 12 בדצמבר 1997.

לבסוף, במושב שנערך ב- 2 באוקטובר 1998, מועצת ההשכלה הפרטית הגבוהה מחליטה לאשר את הקמתה של האוניברסיטה הפאן אמריקאית ובכך לסיים את שלב הניהול. שלב ההוצאה לפועל מתבצע החל מה- 17 בנובמבר 1998 , המועד בו מתפרסם הסכם היצירה בכתב העת של מרכז אמריקה בהתאם לחוקי המדינה.121396_academy-celebrate-celebration-267885.jpg

ב- 25 בינואר 1999 מתרחש מעשה הפתיחה של האוניברסיטה פאן אמריקה בהנהגת דירקטוריון האוניברסיטה. בהשתתפות נציגי האוניברסיטאות סן קרלוס דה גואטמלה, מריאנו גולבז, רפאל לנדייבר, פרנסיסקו מרוקין, דל ואלה וכפרי דה גואטמלה, וכן חברי מועצת ההשכלה הגבוהה של ה- CEPS, רשויות הממשלה ואורחים ממוסדות אחרים.

במהלך טקס הפתיחה היה אזכור מיוחד של הכרה לשלושה מייסדי הפרויקט, שנפטרו מבלי שראו זאת נעשה: מר רפאל פנטוג'ה הררה, מר רנאן קווינז וד"ר גילרמו פורנו.

אוניברסידאד פנמריקנה מתפקדת כמטה במתחם עבודתה האקדמית במתקנים שנמצאים על הכביש לסן איזידו, אזור Aldea Acatan 16, בבעלות FUNDACEDE ונמנעה בבורסה לאוניברסיטה. במבנים אלה מכללת כריסטיאן ורבו עובדת על הבוקר מאז 1990 . בראשית פעילותה, אוניברסידאד פנמריקנה החזיקה בתשתית, ריהוט וציוד של המכללה ורבו הנוצרית, כמו גם הכנסייה הנוצרית ורבו.

שיעור החניכה, מאת מר הרקטור אינגל אבל גירון, נערך באולם הקמפוס באוניברסיטה ב- 13 בפברואר 1999 . אוניברסידאד פנמריקנה מתחילה להציע שירותי חינוך בחמש הפקולטות שלה: תיאולוגיה, מדעי תקשורת, מדעי המשפט, מדעי החינוך ומינהל עסקים.

התוכניות מועברות ב:
  • ספרדית

Presentación Universidad Panamericana

Bienvenido Universidad Panamericana de Guatemala

Universidad Panamericana de Guatemala