Adam Smith Business School, University of Glasgow

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

אוניברסיטת גלזגו , שנוסדה בשנת 1451, היא האוניברסיטה הרביעית העתיקה ביותר בעולם דובר האנגלית, וזכתה בתואר האוניברסיטה הסקוטית לשנת 2018 . גלזגו היא מקום שמעורר אנשים שאפתנים להצליח. מקום בו מוחות שואלים יכולים לפתח את רעיונותיהם. מקום בו אנשים מגלים תגליות שמשנות את העולם.

אוניברסיטת גלזגו כוללת בין בוגריה את אבי הכלכלה אדם סמית ' , ואת בית הספר לעסקים של אדם סמית' נקרא לכבודו. אנו שואפים לעקוב אחר מורשתו וליצור בוגרי עולם המשתנים ומשפיעים לטובה על התרבות והחברה.

אנו עוזרים בהפיכת ארגונים וקריירה. העסק שלנו מייצר מנהיגים, חוקרים ואנשי מקצוע מעוררי השראה שלמחקר שלהם ולקשרים עם התעשייה השפעה אמיתית, ומשפיעים על ארגונים ככל שהם מתפתחים וצומחים ברחבי העולם.

לבית הספר יש את הכתר המשולש של ההסמכה והוא מוסמך על ידי האיגוד לקידום בתי ספר לעסקים קולגייטיים (AACSB International), מערכת שיפור האיכות האירופית (EQUIS) ו- MBA של גלזגו מוסמך על ידי איגוד ה- MBA (AMBA).

מדוע בית הספר לעסקים של אדם סמית?

אדם סמית מוכר ברחבי העולם כאחת הדמויות המשפיעות ביותר שצצות מההשכלה הסקוטית ומתחום הכלכלה. שמו של בית הספר למינהל עסקים לכבודו מציין את קשריו ההדוקים לאוניברסיטה ומשפר את המוניטין הבינלאומי של האוניברסיטה.

נאורים, מאורסים ומבטיחים

על ידי עיסוק בהוראה רב-תחומית ומחקרית שהובילה, אנו מביאים לתלמידים שלנו תיאבון לחקירה ולמידה ביקורתית. אנו מעודדים, בהתעדכן על ידי סדר יום לעבודה ומעורבות, את פיתוח התכונות והמיומנויות של המאה ה -21. מחקר מוכר בינלאומי שמודיע על האקדמיה, המדיניות והפרקטיקה יניע את בית הספר לעסקים של אדם סמית. הפצתו תיידע את ההוראה, תעצב את התרבות שלנו ותביא השפעה, תוך קידום המסורת של ההארה והסברה הסקוטית.

בית הספר למינהל עסקים באוניברסיטת גלזגו מתפתח במהירות במשימתו להיות ידוע בעולם ובעל מוערכות רבה הן למצויינות הוראה והן למחקר באיכות גבוהה. הקישור שלנו למלומד כה מכובד מבדיל את האוניברסיטה ואת בית הספר למנהל עסקים ומדגים את הגישה הבינתחומית שלנו לתחומי עסקים.

אדם סמית 'ואוניברסיטת גלזגו

סמית 'תיאר את תקופתו בגלאזגו כ"הרבה ללא ספק היעילה ביותר ולכן התקופה המאושרת והכבודה ביותר בחיי. "

אדם סמית 'נולד בשנת 1723 בקירקאלדי. הוא נכנס לאוניברסיטת גלזגו בשנת 1737 בתחילת - אך לפי שעה לא יוצא דופן - בגיל ארבע עשרה. הוא חזר לאוניברסיטה, תחילה כפרופסור לוגיקה בשנת 1751 ואז שנה לאחר מכן כפרופסור לפילוסופיה מוסרית, תפקיד אותו מילא עד שעזב את חייו האקדמיים בשנת 1764 לתפקיד הרווחי יותר של מורה / בן לוויה לדוכס הצעיר מבוקלוך. .

זו לא הייתה ההתאחדות הסופית שלו מכיוון שבשנת 1787 הוא נבחר לרקטור של האוניברסיטה ובמכתב תודה הוא העיר שהוא זוכר את ימי הפרופסור שלו כ'בדרך כלל התקופה המועילה ביותר ולכן כהרבה התקופה הכי שמחה ומכובדת ביותר שלי החיים. ' מעבר לקורסים בפילוסופיה ותורת המשפט הוא גם נרתע מהיסטוריה, ספרות ושפה ופרסם מאמרים על שפה ועל תולדות האסטרונומיה. אך התוצר הנוסף הבולט ביותר בשנותיו בגלזגו הוא ספרו הגדול השני, תיאוריית הרגלים המוסריים שהופיע בשנת 1759.

כל עבודתו של סמית 'עמוקה בפילוסופיה המוסרית. אכן העובדה הפשוטה כי המהדורה הסופית של תיאוריה של רגשות מוסריים , המכילה תיקונים נרחבים, הופיעה בשנת 1790, שנת מותו, מספרת לנו כי המחויבות של סמית 'לנקודת המבט המוסרית נמשכה לצד ומעבר לפרסום' עושר העמים '. .

מורשתו של אדם סמית '

סמית 'הוא מתנגד לניסיונות לכוון את' השוק ', אך מה שהוא באמת מתנגד הוא הניסיון לכוון את פעילויותיו של הפרט,' חירותם הטבעית 'להמשיך את מטרותיהם בדרך שלהם. זו עמדה 'מוסרית' כשלעצמה, וסמית מעולם לא זונח את נקודת המבט הזו. מכאן הוא מציין כי חלוקת העבודה, כתוצאה בלתי-מכוונת ממאירה, הופכת את העובד לטיפש ובורה. כדי לתקן זאת הוא תומך במערכת מסובסדת ציבורית של חינוך יסודי. ברוח דומה הממשלה יכולה להסדיר מוסדות (כולל בנקים) לטובת הציבור.

סמית המוניטין העממי הוא "אבי הקפיטליזם" , תומך "כוחות השוק" והמאמין במשהו המכונה "היד הנעלמה" כדי לייצר תוצאות כלכליות מיטביות. עם זאת, אם אנו קוראים בפועל את סמית ', ניתן לראות כי הייחוסים הללו הם פשטות גסה. אם נשאל מה היה עושה סמית מ"חבילות הלוואות מאוגדות " , " חובות רעילים " וכדומה, תשובתו ודאי הייתה שנוהגים אלה מנוגדים למה שהוא ניסה ללמד. דאגתו המוחלטת מהפילוסופיה המוסרית שתביא אותו לביקורת על אופן ניהול הכלכלה העכשווית. אם הוא היה "אבי הקפיטליזם" הוא היה הורה מאוכזב.

סמית הוא הוגה הוליסטי. המרכיב הכלכלי בחזונו הוא רק אחד מני רבים וזה שזור למארג הרהור של מחשבתו. סמית 'היה לא רק הכלכלן הראשון, הוא גם היה פילוסוף עדין ומשמעותי, היסטוריון מושכל ומתוחכם, סוציולוג קשוב ותובנה ואנליטיקאי תרבות תפיסה. בקיצור, הוא מציע השקפה על העולם ועל ההתנהגות האנושית בתוכו, שהיא עשירה ומורכבת.

-כריסטוף ג'רי ברי, פרופסור לתיאוריה פוליטית (אמריטוס)

מיקומים

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

אקרדיטציות